اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

فرماندار توکیو:

ژاپن برای برگزاری بازی‌های المپیک آماده می‌شود

ژاپن برای برگزاری بازی‌های المپیک آماده می‌شود

فرماندار توکیو گفت: با توجه به بهبود وضعیت کرونا در ژاپن، این کشور برای برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک آماده می‌شود که خبر خوبی برای اهالی ورزش است.

«یورکو کویکه» در گفت و گو با رویترز اظهار داشت:در ابتدای این ماه ۴۲۶ مورد ابتلا به کرونا در توکیو ثبت شد و اکنون به ۲۳۶ مورد رسیده است. در واقع تعداد ابتلای روزانه در کشور به مدت چهار روز، زیر هزار نفر بوده است.

کویکه در ادامه گفت: این امر نشان از کاهش تعداد عفونت‌ها در هفته‌های اخیر دارد. شرایط بهتر از گذشته است و برای جلوگیری از کرونا در ژاپن و استقبال از ورزشکاران سراسر جهان تلاش می‌کنیم.

کویکه ماه گذشته گفته بود که در صورت تشدید شرایط شیوع کرونا، توکیو می‌تواند وضعیت اضطراری اعلام کند. توکیو برای مقابله با همه گیری، اقدامات قاطعانه‌ای را اتخاذ کرده، اما کشف و توزیع یک واکسن موثر «فاکتوری اساسی» بوده که تا پیش از آنکه بتوان بازی‌ها را برگزار کرد، باید تکلیف آن مشخص شود.

کویکه که پیش‌تر گوینده تلویزیونی بود، نخستین وزیر دفاع ژاپن و همچنین نخستین زنی محسوب می‌شود که برای رهبری حزب حاکم لیبرال دموکرات ژاپن وارد کارزار انتخاباتی شد؛ هرچند این کارزار موفقیت آمیز نبود.

فرماندار توکیو در چندین مقطع با «شینزو آبه» نخست وزیر ژاپن در مورد چگونگی مقابله با پاندمی، اختلاف نظر داشت؛ او از شهروندان خواسته است تا تماس و تردد را محدود کرده و این در حالی است که دولت آبه با هدف تقویت اقتصاد داخلی، مردم را نسبت به مسافرت داخلی تهییج کرده است./ایرنا


 

کپی