اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

رشد قیمت خودروهای داخلی و رکود بازار

رشد قیمت خودروهای داخلی و رکود بازار

بررسی میدانی بازار خودروی پایتخت در روز جاری (چهارشنبه، پنجم شهریورماه) هرچند حاکی از رشد قیمت اکثر خودروهای داخلی و مونتاژی نسبت به میانه هفته است، اما خرید و فروش‌ها در حداقل خود بوده و رکود در بازار حاکم است.

بررسی امروز قیمت خودرو در بازار تهران و مقایسه آن با روز دوشنبه گذشته (سوم شهریور ماه) حاکی از رشد قیمت ها در اکثر خودروهای داخلی و همچنین خودروهای مونتاژی است، افزایش قیمت هایی که به گفته فعالان بازار بیش از هرچیز متأثر از نوسانات نرخ ارز و عرضه کم خودرو از سوی خودروسازان به بازار است.

کارشناسان می‌گویند: بازار همچون هفته های قببل در رکود کامل است و در عمل به جز افرادی که نیاز به پول یا خودرو دارند، فروشنده یا خریدار واقعی در بازار نبوده و هیچ خرید و فروشی انجام نمی شود.

محصولات ایران خودرو

امروز در گروه ایران خودرو، هر دستگاه سمند ال. ایکس با افزایش دو میلیون تومانی نسبت به دوشنبه گذشته ۱۴۹ میلیون تومان، سمند سورن با رشد یک میلیون تومانی به ۱۹۱ میلیون تومان، پژو ۴۰۵ جی. ال. ایکس با رشد دو میلیون تومانی به ۱۴۸ میلیون تومان، پژو پارس معمولی با رشد دو میلیون تومانی به ۱۷۹ میلیون تومان و پژو پارس با موتور ‌تی. یو۵ با رشد دو میلیون تومانی به ۲۱۵ میلیون تومان قیمت خورد.

همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ با رشد دو میلیون تومانی به ۱۶۷ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با رشد یک میلیون تومانی به ۱۹۶ میلیون تومان، پژو ۲۰۶ صندوق دار با رشد یک میلیون تومانی به ۱۹۶ میلیون تومان، رانا با افزایش چهار میلیون تومانی ۱۶۸ میلیون تومان، پژو ۲۰۷ با دنده دستی با رشد یک میلیون تومانی ۲۳۶ میلیون تومان، نوع اتومات آن با رشد چهار میلیون تومانی ۳۱۷ میلیون تومان، دنا معمولی با افت دو میلیون تومانی ۲۲۲ میلیون تومان و هر دستگاه دنا پلاس با رشد یک میلیون تومانی ۲۶۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

محصولات سایپا

در گروه سایپا ثبات بیشتری در قیمت‌ها در مقایسه با دوشنبه گذشته به چشم می خورد، به طوری که هر دستگاه پراید ۱۱۱ بدون تغییر قیمت ۹۵ میلیون تومان، پراید ۱۳۱ به ۸۳ میلیون تومان، پراید ۱۳۲ به ۸۴ میلیون تومان و تیبا صندوقدار ۹۶ میلیارد تومان تعیین قیمت شد.

با این حال تیبا ۲ با رشد یک میلیون تومانی به ۱۱۱ میلیون تومان و ساینا با رشد دو میلیون تومانی ۱۱۲ میلیون تومان و هر دستگاه کوئیک ۱۲۶ میلیون تومان قیمت گذاری شد.

خودروهای مونتاژی

در دسته مونتاژی ها افزایش قیمت بیشتری را شاهد هستیم، به طوری که هر دستگاه هایما اس ۷ ایران خودرو با رشد هفت میلیون تومانی نسبت به دوشنبه گذشته به ۶۰۲ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

امروز همچنین هر دستگاه سراتو ۶۴۰ میلیون تومان، سیتروئن سی ۳ سایپا ۷۲۸ میلیون تومان، جک اس ۵ کرمان موتور ۵۸۵ میلیون تومان و هر دستگاه رنو ساندرو استپ وی ۴۱۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد./ ایرنا 

 

کپی