اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

جدیدترین انیمیشن ایرانی در جمهوری چک اکران می‌شود

جدیدترین انیمیشن ایرانی در جمهوری چک اکران می‌شود

پویانمایی «قدم یازدهم» به کارگردانی مریم کشکولی‌نیا به بخش مسابقه شصتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان زلین ۲۰۲۰ راه پیدا کرد.

 انیمیشن کوتاه «قدم یازدهم» از تولیدات سال ۲۰۲۰ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که به تازگی در بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه مخاطبان نوجوان چهل‌وچهارمین جشنواره انیمیشن انسی و بخش مسابقه دهمین جشنواره انیمیشن ساپرتون کرواسی نیز حضور داشته است.

«قدم یازدهم» سومین حضور بین‌المللی خود را در بخش مسابقه بین‌الملل فیلم‌های کوتاه انیمیشن شصتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان زلین تجربه می‌کند.

مریم کشکولی‌نیا انیماتور، مدرس دانشگاه، کارگردان و رئیس هیئت مدیره آسیفای ایران است. او به عنوان داور بخش فیلم کوتاه در چهل‌ویکمین جشنواره‌ انیمیشن انسی در سال ۲۰۱۷ نیز حضور داشته است. این کارگردان، پیش‌تر نیز انیمیشن «وقتی بچه بودم» را با تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته است.

جشنواره زلین یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین جشنواره‌های فیلم کودک و نوجوان است که شصتمین دوره آن از ۱۴ تا ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ (۴ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۰) در شهرهای پراگ و زلین کشور جمهوری چک برگزار خواهد شد. فیلم سینمایی اقیانوس پشت پنجره به کارگردانی بابک نبی‌زاده از تولیدات امور سینمایی کانون نیز به بخش چشم‌انداز این جشنواره راه یافته است./خبرآنلاین

کپی