اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

ارتقای توان چهار پست اسکله در بندر امام خمینی(ره)

ارتقای توان چهار پست اسکله در بندر امام خمینی(ره)

ظرفیت باربری چهار پست اسکله مجتمع بندری امام خمینی(ره)،با اتمام پروژه تعمیر اساسی آن،‌ به ۸۰ هزار تن افزایش یافت.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، عادل دریس بیان کرد:تعمیر اساسی بر روی اسکله‌های شماره ۳۱  تا ۳۴ این بندر به متراژ ۷۴۰ متر، با اعتبار ۵۱۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان بنادر و دریانوردی انجام شد.

وی افزود: ارتقای توان و ظرفیت سازه‌های دریایی و مرمت و نگهداری از روساخت‌های بندری به منظور استمرار و ارتقای سطح خدمات بندری به مشتریان از مهمترین اهدافی است که در تعمیر اساسی اسکله‌های یاد شده دنبال می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی خوزستان با اشاره به اینکه در جریان این تعمیراساسی، بخش‌های آسیب دیده نیز ترمیم شد گفت: همچنین ۴۹ عدد فندر (ضربه گیر) به منظور ارتقای ایمنی پهلوگیری شناورها در این اسکله ها تعویض شد.

وی ادامه داد: تمامی بخش‌های این پروژه با تکیه بر توان داخلی و بهره‌گیری از تولید ملی و  برابر با آخرین استاندارد روز جهان انجام شده است.

بندرامام خمینی (ره) در جنوب خوزستان به عنوان یکی از مهم ترین قطب‌های حمل و نقل منطقه‌ای به ایفای نقش می پردازد؛ این بندر در سال ۱۳۹۰ پس از تغییر رژیم حقوقی خود از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق زمین‌های مجاور، هم اکنون با ۱۱ هزار هکتار مساحت و ۱۱ پست اسکله فعال، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می‌شود./ ایرنا

کپی