اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹

کشف 376 قطعه اشیای عتیقه در ساری

کشف 376 قطعه  اشیای عتیقه در ساری

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری 3 متهم به قاچاق اشیاء عتیقه مربوط به دوره های فرهنگی و تاریخی و کشف 376 قطعه از این اشیاء در شهرستان ساری خبر داد .

سردار "مرتضی میرزایی" اظهار داشت : در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق اشیاء عتیقه در شهرستان ساری، موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت .

وی افزود: با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقاتی، ماموران پلیس امنیت اقتصادی دریافتند، قاچاقچیان اشیاء عتیقه قصد دارند، اموال تاریخی که چندی قبل در یکی از استان غرب کشور به صورت غیرقانونی حفاری و استخراج کردند را در منزل فردی در یکی از روستاهای حومه شهرستان ساری به فروش برسانند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، تصریح کرد: با دریافت این اطلاعات و شناسایی منزل متهم به قاچاق اشیاء عتیقه و هماهنگی قضائی، ماموران در عملیاتی ضربتی این منزل را مورد بازرسی قرار دادند که در نتیجه موفق شدند،  3 متهم به قاچاق اشیاء عتیقه را حین خرید و فروش شناسایی و دستگیر کنند.

سردار میرزایی از کشف مقادیری اشیاء عتیقه در محل و در خودروی متهمان که به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود، خبر داد و افزود: در این عملیات پلیسی 376 قطعه انواع اشیاء عتیقه از جنس طلا و مفرغ مربوط به دوره های فرهنگی و تاریخی و به همراه یک دستگاه جعل اسکناس کشف کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران، خاطرنشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی و با قرار مناسب صادره روانه زندان شدند.#پلیس 


 

کپی