اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹
در دفتر رئیس جمهور برگزار شد؛

دومین روز از مراسم عزاداری سالار شهیدان با حضور دکتر روحانی

دومین روز از مراسم عزاداری سالار شهیدان با حضور دکتر روحانی

دومین روز از مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت، همزمان با ششم ماه محرم‌الحرام با حضور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور و تعدادی از اعضای دولت و مسئولین نهاد ریاست جمهوری با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و در فضای باز برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام محمود رستگاری در سخنانی با اشاره به اهمیت استقامت در راه خدا، گفت: خداوند متعال به پیامبر(ص) می گوید که در برابر سختی و سنگینی بار مسئولیت و همچنین دشمنان و نفاق، استقامت و صبر پیشه نماید و البته می فرماید این استقامت تنها مربوط به تو نیست بلکه همه کسانی که دعوت الهی را قبول کرده اند نیز باید صبر و ایستادگی به خرج دهند.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) و یاران با وفای ایشان در صحنه کربلا صبر واستقامت را به زیبایی به نمایش گذاشتند، گفت: درخصوص موضوع استقامت باید توجه داشت که فقط برای رضای خدا و به دور از افراط و تفریط و توام با ادب و اعتدال باشد.

در این مراسم همچنین یکی از مداحان اهل بیت (ع) در مظلومیت امام حسین علیه السلام  و یاران با وفای آن حضرت، مرثیه سرایی و نوحه خوانی کرد./ریاست جمهوری 

کپی