اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

بهره برداری ازنخستین سامانه هوشمند بیومتریک مرزبانی در مرزماهیرود

بهره برداری ازنخستین سامانه هوشمند بیومتریک مرزبانی در مرزماهیرود

معاون هماهنگ کننده فرماندهی مرزبانی ناجا از بهره برداری اولین سامانه هوشمند بیومتریک مرزبانی در پایانه مرزی ماهیرود استان خراسان جنوبی خبر داد.

 سردار حسن اسدالهی افزود: هوشمندسازی مرزبانی همواره مورد تاکید فرمانده ناجا بوده و از همت مضاعف فرمانده مرزبانی استان خراسان جنوبی و پیگیری های معاونت فاوای مرزبانی ناجا و همه کسانی که در بهره برداری این سامانه هوشمند تلاش کردند، قدردانی می‌کنم.

وی با بیان اینکه از مهمترین قابلیت های این سامانه قابل پیگیری بودن سابقه تردد افراد است، گفت: با راه اندازی این سامانه، استحکام بخشی به قدرت مرزبانی اثر بخش خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده فرماندهی مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه سایت اقتصادی ماهیرود قطب اقتصادی منطقه است، تصریح کرد: با توجه به اینکه نبض ورود و خروج کالا در استان خراسان جنوبی بازارچه مرزی ماهیرود است، مرزبانان با ایفای نقش صحیح در گلوگاه ورود و خروج، در اجرای شعار سال یعنی جهش تولید بسیار تأثیر گذار خواهند بود.

اسدالهی به ویژگی های برجسته سامانه اشاره کرد و گفت: این سامانه دارای قابلیت‌های نوین است، حجم، سرعت و دقت کاربری را افزایش می‌دهد و تسهیل کننده ترددهای مرزی خواهد بود و  تلاش بر این است که این سامانه در سایر مبادی ورودی و خروجی کشور نیز نصب و راه اندازی شود./ پلیس 

کپی