اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

حزب‌الله لبنان: عامل تنش‌های مرزی اسرائیل است

حزب‌الله لبنان: عامل تنش‌های مرزی اسرائیل است

نماینده فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان تأکید کرد، تنش‌های امنیتی در مرزهای جنوبی تنها نشان دهنده نگرانی‌ اسرائیلی‌ها از نفوذ حزب‌الله به اراضی اشغالی و انجام عملیات علیه ارتش رژیم صهیونیستی است.

 ولید سکریه، نماینده فراکسیون حزب‌الله لبنان در پارلمان به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: تنش‌های امنیتی در مرزهای جنوبی تنها نشان دهنده نگرانی اسرائیلی‌هایی است که تصور کردند عملیاتی رخ داده است، برای همین تدابیری را به دلیل ترس از نفوذ مقاومت و انجام عملیات اتخاذ کردند. آن‌ها همواره در تنش و نگرانی به سر می‌برند و منتظر پاسخ مقاومت به دلیل شهادت عضو مقاومت در سوریه در حمله اسرائیلی‌ها هستند. اسرائیلی‌ها همچنان در نگرانی و احتیاط به سر می‌برند و با هر تحرکی در مرزها فکر می‌کنند مقاومت نفوذ کرده، برای همین از بمب‌های نوری و پهپاد استفاده می‌کنند.

وی گفت: این تنش‌ها را اسرائیل ایجاد کرده است نه مقاومت. مقاومت به دنبال جنگ نیست، به این دلیل که اسرائیل وارد جنگ نمی‌شود، مقاومت نیز برای جنگ تلاش نمی‌کند. ما برای پاسخ به شهادت عضو مقاومت در سوریه شرایط سیاسی و مکان و وضعیت نظامی مناسب را انتخاب می‌کنیم.

وی هم‌چنین تأکید کرد: ما به عنوان لبنانی با هرگونه تغییری در مأموریت نیروهای بین‌المللی حافظ صلح (یونیفل) در جنوب مخالفیم چراکه هدف درخواست آمریکا برای تغییر  این نیروها تبدیل آن‌ها به مزدور و جاسوس برای خدمت به اسرائیل است و نقش نیروهای حافظ صلح سازمان ملل این نیست.

پیش از این آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد بالگردهای اسرائیلی اهداف حزب‌الله را در مناطق مرزی هدف قرار داده‌اند.   / ایسنا

کپی