اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

جهانگیری : قساوت پلیس آمریکا، برآمده از تفکرات نژادپرستانه است

جهانگیری : قساوت پلیس آمریکا، برآمده از تفکرات نژادپرستانه است

معاون اول رییس جمهور گفت: قساوت پلیس آمریکا در قتل فجیع جوان سیاه پوست آمریکایی ریشه در تنفر تاریخی و برآمده از تفکرات نژاد پرستانه دارد و وجدان بشری در همه جا این قساوت را آشکار و نهان محکوم می‌کند.

به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول ریاست جمهوری، «اسحاق جهانگیری»  در پیامی با اشاره به قتل فجیع و دردناک جوان سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس این کشور آن‌هم در پیش چشم فرزندانش، گفت: این حد از قساوت، ریشه در تنفری تاریخی و برآمده از تفکرات نژاد پرستانه دارد که متاسفانه در دوره ترامپ فرصت ظهور و بروز بیشتری یافته است.

جهانگیری در ادامه این پیام آورده است: امروز جامعه بشری بار دیگر بهت زده شاهد صحنه قتل فجیع و دردناک جوان سیاه پوست آمریکایی به دست پلیس این کشور آن‌هم مقابل چشم فرزندانش بود. این حد از قساوت، ریشه در تنفری تاریخی و برآمده از تفکرات نژاد پرستانه دارد که متاسفانه در دوره ترامپ فرصت ظهور و بروز بیشتری یافته است. وجود استانداردهای دوگانه در سطح جهان در برخورد با این دست از جنایت‌ها آزار دهنده‌ترین بخش ماجراست. وجدان بشری در همه جا این قساوت را آشکار و نهان محکوم می‌کند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه سی ان ان، دو افسر پلیس ویسکانسین روز دوشنبه ۲۴ آگوست (۳شهریور)  به دلایل نامعلوم به یک سیاهپوست آمریکایی در حین سوار شدن بر خودرو چندین بار شلیک کردند./

کپی