اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

بهره‌برداری از ۵ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال پروژه ریلی در هفته دولت

بهره‌برداری از ۵ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال پروژه ریلی در هفته دولت

مدیر عامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: همزمان با هفته دولت ۶۳ پروژه ریلی با اعتبار ۵ هزار و ۵۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

«سعید رسولی»  در خصوص جزییات طرح‌های ریلی راه‌آهن که قرار است در هفته دولت به بهره برداری برسد، افزود: این طرح‌ها در سراسر کشور از جمله استان‌های تهران، قم، اراک، زنجان، طبس و خوزستان به بهره داری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تقسیمات راه‌آهن تابع تقسیمات کشوری و استانی نیست و بیشتر منطقه‌ای است، گفت: طرح‌های راه‌آهن در مناطق زیادی از کشور افتتاح خواهد شد که هدف اصلی آن ارتقای بهره وری در شبکه سیر با قطار است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: از ابتدای امسال موفق شدیم طی چهار مرحله افتتاح، رونمایی و بهره برداری از ناوگان تولید داخل را داشته باشیم که در ماه‌های فروردین تا تیر امسال انجام شده است.

رسولی با اشاره به قرار گرفتن در هفته دولت،  ادامه داد: به صورت ویژه ۶۳ پروژه در سراسر کشور با اعتبار بالغ بر ۵۵۵ میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد: این پروژه‌ها در حوزه فنی، زیربنایی، ناوگان و مسافری هستند و  همه هدف آنها ارتقای کیفیت خدمات در حوزه حمل‌و نقل ریلی، افزایش ایمنی و پایداری شبکه و ناوگان و حمایت از تولید داخل است.

وی گفت: با وجود کاهش درآمدهای شرکت های حمل و نقل ریلی به دلیل شیوع کرونا، خدمات بهداشتی این شرکت ها متوقف نشد و اعتبار زیادی صرف رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شبکه حمل و نقل سبز (ریلی) شد.

رسولی با بیان اینکه برای افزایش ایمنی راه آهن، اقدامات گسترده‌ای در حال انجام است، افزود: بازسازی واگن‌های راه آهن و بهره‌برداری ازواگن‌های جدید و خروج واگن های ۵۰ ساله از شبکه ریلی کشور از جمله اقدامات راه‌آهن برای افزایش ایمنی سفر با قطار است.

/ایرنا

کپی