اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

هاشمی: شهردار تهران برای اجرای مصوبات حمل و نقل عمومی دم دفتر وزرا بخوابد

هاشمی: شهردار تهران برای اجرای مصوبات حمل و نقل عمومی دم دفتر وزرا بخوابد

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: این نقد به شهرداری وارد است که نقد مصوبات با کندی انجام می شود.

«محسن هاشمی» روز سه‌شنبه با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه البته دقت داشته باشید دولت ها به مترو کمک کرده اند، گفت: همه دولت ها به نوعی به مترو کمک کردند، به گونه ای که در زمان دولت هاشمی رفسنجانی هم وام و هم ارز به مترو داده شد و در زمان خاتمی نیز علاوه بر تخصیص ارز و وام به مترو، پرداخت هزینه های مترو در بودجه سالیانه نشست.

وی افزود: در دولت آقای روحانی نیز مسئله انتشار اوراق مشارکت مطرح شد که بازپرداخت ۵۰ درصد این اوراق نیز بر عهده دولت است.

هاشمی با بیان اینکه دولت ها مصوبات خوبی برای توسعه حمل و نقل عمومی دارند گفت: ما باید در شهرداری توان نقد کردن این مصوبات مثبت را داشته باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: این نقد به شهرداری وارد است که نقد مصوبات با کندی انجام می شود .

وی گفت:  معتقدم که شهردار و معاونینش شب باید دم دفتر وزرا بخوابند و تا مصوبات نقد نشده به خانه نروند.

دولت باید ۵۰ درصد هزینه ساخت مترو را تأمین کند

رئیس شورای اسلامی شهر تهران درباره کلنگ زنی خط ۱۰ مترو توسط یکی از اعضای دولت نیز گفت: بر اساس قانون دولت می بایست ۵۰ درصد هزینه ساخت مترو را پرداخت کند و اگر کسی از اعضای دولت نیز نسبت به کلنگ زنی مترو اقدام کند حتما این قانون محکم تر پیگیری می شود.

وی تاکید کرد: مترو علاوه بر اینکه موجب ایجاد نظم در شهر می شود آلودگی هوا را نیز کاهش می دهد.

هاشمی گفت: مترو یک پروژه عدالت محور است و نمی دانم چرا علاوه بر دولت ، شهرداران مناطق و شهردار تهران نیز این موضوع را به درستی درک نکردند.

وی با بیان اینکه سال آخر دولت و مدیریت شهری است گفت: معمولا دولت ها در سال های آخر دچار بحران نقد می شوند و با فرض اینکه بعدش نیستند، کارها با کندی پیش می رود اما یک سال وقت داریم و باید تا روز آخر کارها را انجام بدهیم.

وی افزود: همانطور می دانید انتخابات شوراها با انتخابات ریاست جمهوری است و ما نیز یکسال فرصت داریم که کارهایی را که شروع کردیم به اتمام برسانیم. مثلا پروژه شهید بروجردی به خاطر تملک چند ملک مانده است و بهتر است هر چه سریعتر این پروژه را افتتاح کنیم نه اینکه دوره بعد افتتاح شود.

تشریح جلسه شورای تهران

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: امروز شورای شهر میزبان اعضای شورایاری منطقه ۱۸ بود که گزارشی از وضعیت این منطقه ارائه شد.

هاشمی گفت: اگر شورای شهر و شهرداری نیز به حل این مشکلات اهتمام ورزد قطعا موجب افزایش رضایتمندی مردم می شود.

وی با بیان اینکه امروز تمام وقت جلسه به بررسی باغات اختصاص یافت گفت: بررسی پرونده های باغات بسیار حساس است؛  چرا که معمولا آراء کمیسیون ماده ۷ مورد اعتراض قرار می گیرد و یا آراء دیوان عدالت اداری برای بررسی بیشتر به شورای شهر می آید که از مصوبات سخت شورا است.

/ایرنا

کپی