اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

مقام‌های سابق دولت ترامپ گروه ضد ترامپ به راه انداختند

مقام‌های سابق دولت ترامپ گروه ضد ترامپ به راه انداختند

گروهی از مقامات سابق دولت واشنگتن به رهبری یکی از مقامات سابق وزارت امنیت داخلی آمریکا که از نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ حمایت کرده، گروهی را تشکیل می‌دهند که به شکست رئیس جمهور کنونی کشورشان در انتخابات نوامبر اختصاص دارد.

 پایگاه پولیتیکو گزارش داد که مایلز تیلور، رئیس دفتر سابق وزارت امنیت داخلی تحت ریاست جمهوری دونالد ترامپ و همچنین دو تن دیگر از مقامات سابق این وزارتخانه پشت این گروه جدید تحت عنوان "ائتلاف سیاسی جمهوری‌خواهان برای یکپارچگی و اصلاح" با نام مخفف "ریپر" قرار دارند که یک وب‌سایت اولیه راه انداخته و در روزهای آتی اطلاعات بیشتری را منتشر می‌کنند.

در وب‌سایت این گروه نوشته شده: "ریپر" گروهی از مقامات، مشاوران و محافظه‌کاران سابق آمریکاست که توسط مقامات سابق دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا سازماندهی شده و خواستار تغییر رهبری در کاخ سفید و اصلاح حزب جمهوری‌خواه است. ما معتقدیم بازگشت آمریکا نوامبر امسال با بازگشت به اصول اساسی‌مان آغاز می‌شود.

تیلور که در سال ۲۰۱۹ میلادی از وزارت امنیت داخلی استعفا داد، در بیانیه‌ای به پایگاه پولیتیکو گفت: گروه من در تلاش است تا ۴۰ مقام سابق جمهوری‌خواه را برای تقویت نامزدی جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر گردهم آورد.

تلاش‌های وی مشابه تلاش‌های گروه "پروژه لینکلن" است؛ گروهی از استراتژیست‌ها و فعالان جمهوری‌خواه که از طریق تبلیغات تلویزیونی و آنلاین علیه انتخاب مجدد ترامپ فعالیت می‌کنند.

تیلور گفت: ترامپ نشان داده که برای پست ریاست جمهوری مناسب نیست و افرادی همچون ما که در داخل شاهد آشوب‌های دست اول در دولت او بودیم گردهم می‌آییم تا مطمئن شویم که ترامپ مجددا انتخاب نمی‌شود.

وی افزود:‌ از همه مهم‌تر، این سازمان برای حزب جمهوری‌خواه پس از ترامپ برنامه‌ریزی می‌کند و با دیگر گروه‌ها برای اصلاح حزب جمهوری‌خواهان و جمهوری‌مان همکاری می‌کند. در هفته‌های آتی ما طیفی از استعدادهای جمهوری‌خواه را که به پیش‌ برد این هدف کمک می‌کنند و همچنین ابتکارعمل‌هایی را در راستای بازگرداندن حزب جمهوری‌خواه به ریشه‌هایش به دور از فساد "ترامپیسم" و به سوی برنامه‌ای آینده‌نگرتر اعلام خواهیم کرد.

این در حالی است که به دنبال حضور تیلور در تبلیغی برای "رای‌دهندگان جمهوری‌خواه علیه ترامپ" و همچنین مقاله‌اش برای روزنامه واشنگتن پست، ترامپ در توییتی ضمن انتقاد از وی، تیلور را یک "کارمند خشمگین و ناراضی" خواند. ترامپ در ادامه این توییت نوشت: تیلور از وزارت امنیت داخلی رفت و به آغوش باز اخبار جعلی پیوست. آنها هر کسی را که ضد ماست می‌پذیرند.  / ایسنا

کپی