اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹
از سوی رییس مجلس:

موارد مغایرت مصوبات دولت با قوانین به رییس جمهوری ابلاغ شد

موارد مغایرت مصوبات دولت با قوانین به رییس جمهوری ابلاغ شد

مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی از ابلاغ موارد مغایرت مصوبات دولت با قوانین از سوی ریاست مجلس شورای اسلامی به رییس جمهوری خبر داد.

به گزارش اداره کل اخبار و رسانه‌های گروهی مجلس، بابک نگاهداری روز سه‌شنبه بر عزم جدی مجلس یازدهم در پیگیری حل مشکلات مردم از مسیر پیگیری اجرای دقیق مصوبات مجلس از طرف دولت و دستگاه‌های اجرایی و بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین تاکید کرد.

مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس ضمن برشمردن برخی اقدامات ریاست، هیات رییسه، کمیسیون‌ها و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پیگیری مشکلات کشور و مردم و حل آن از مجاری قانونی، به اقدامات «هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین» به منظور اعلام مغایرت مصوبات دولت با قوانین و رفع این مغایرت‌ها اشاره کرد.

نگاهداری افزود: موارد مختلفی از بندها، مواد و تبصره‌هایی از مصوبات دولت همچون تصویب‌نامه موضوع «تعیین ساز وکار اجرایی فدراسیون‌های ورزشی» و تصویب‌نامه موضوع «اصلاح آیین‌نامه اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی» و تصویب‌نامه‌های موضوع «تهاتر مطالبات و بدهی‌های شرکت‌های دولتی» به وسیله هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین، مغایر با قانون شناخته شده است و این موارد از طرف ریاست مجلس شورای اسلامی به رییس جمهوری ابلاغ شده است.

مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس عنوان کرد: مجلس یازدهم در کنار تعامل سازنده با دولت و کمک به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی برای رفع موانع و حل مشکلات کشور،‌ بر بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین اهتمام دارد./ایرنا

کپی