اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

پرونده سفر نوبخت به قزوین با تخصیص ۶۹۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی بسته شد

پرونده سفر نوبخت به قزوین با تخصیص ۶۹۵ میلیارد تومان اعتبار عمرانی بسته شد

معاون رئیس‌جمهور اعلام کرد: مصوبات شورای برنامه‌ریزی استان قزوین در ۲ سرفصل تنظیم شد، سرفصل نخست با ۶۹۵ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی و سرفصل دوم نیز به طرح‌های جهش تولید بازمی‌گردد که ۱۳۷۹ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی‌ شده است.

محمدباقر نوبخت در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قزوین که عصر امروز سوم شهریور در محل سالن شهید ستاری مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: مصوبات این شورا در ۲ سرفصل تنظیم شد، سرفصل نخست با ۶۹۵ میلیارد تومان اعتبار به طرح‌های عمرانی مربوط می‌شود که تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید البته ۲ طرح نیز تا پایان دولت بهره‌برداری خواهد شد.

وی ادامه داد: از پروژه‌های سرفصل نخست می‌توان به احداث ۶۲ کیلومتر از راه اصلی «قزوین- الموت»، احداث ۶۸ کیلومتر خط دوم راه آهن «قزوین-زنجان»، احداث ساختمان دادسرای عمومی و انقلاب، احداث  سدهای نُهُب و چنگور و آبرسانی از سد طالقان به آبیک اشاره کرد که این پروژه‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری خواهند رسید؛ همچنین در این سرفصل پروژه‌هایی همچون سدبالاخانلو نیز وجود دارد که تا پایان خرداد ۱۴۰۰ آبگیری خواهد شد.

معاون رئیس‌جمهور تصریح کرد: از ۶۹۵ میلیارد تومان اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان از سوی سازمان برنامه و بودجه برای تأمین آب شرب پنج شهر استان قزوین  هزینه خواهد شد همچنین تصفیه خانه شهرهای آبگرم و شال نیز به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی خاطرنشان کرد: احداث بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی یک پروژه زمان‌بر است و طی یک سال و ۲ سال نمی‌توان آن را احداث کرد ولی این آمادگی وجود دارد که با قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) قرارداد داشته باشیم که طی هفته جاری و یا هفته آینده از نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان دعوت خواهیم کرد تا در جلسه‌ای برای سپردن این پروژه به قرارگاه خاتم‌الأنبیا (ص) توافق کنیم.

نوبخت تصریح کرد: از دیگر مصوبات امروز می‌توانیم به ۴۵ طرح و پروژه در راستای جهش تولید اشاره کنیم که این پروژه‌ها در بخش‌های گردشگری، صنعت، کشاورزی و شرکت‌های دانش بنیان اجرایی خواهد شد و اعتباری بالغ بر ۱۳۷۹ میلیارد تومان اعتبار از منابع دولتی و غیردولتی برای آن پیش‌بینی شده است که انتظار می‌رود با اشتغال‌زایی ۵۱۳۵ نفری در پی افزایش تولید ۱۲هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان درآمد را شاهد باشیم.

وی تأکید کرد: خودمان را نسبت به طرح‌های مصوب متعهد می‌دانیم در سفر پیشین ۴۱ مصوبه نهایی شد و ۹۱۹ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی کردیم و تا به امروز ۱۰۲۷ میلیارد پرداخت شده است که با توجه به افزایش قیمت‌ها نتوانستیم پروژه‌ها را در وقت معین انجام دهیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: امسال سال بسیار سختی را داریم و وظیفه ما در جنگ اقتصادی این است که منابع مختصر را با اولویت‌بندی تخصیص دهیم و مشکلات را با تدبیر حل کنیم.

نوبخت در پایان تشریح کرد: درآمد بالا یکی از شاخص‌های اختصاص بودجه است و استان‌ها بیش از آن‌که درآمد ایجاد کنند هزینه دارند. از سوی نمایندگان مجلس بازبینی در شاخص‌های بودجه استان قزوین مطرح شد که باید بگویم با حضور نمایندگان استان قزوین و همکارانم در سازمان برنامه و بودجه جلساتی را تشکیل خواهیم داد تا موارد مطرح شده کارشناسی و بررسی شده و اگر شاخص‌ها منطقی بود اصلاحات برای بودجه ۱۴۰۰ انجام شود./ ایسنا

کپی