اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

پسکوف: مداخلات خارجی در امور بلاروس نگران‌کننده است

پسکوف: مداخلات خارجی در امور بلاروس نگران‌کننده است

سخنگوی کرملین گفت، دولت روسیه همچنان نگران نشانه‌هایی از بروز مداخله‌های خارجی در امور داخلی بلاروس است.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: بار دیگر تاکید می‌کنم. ما هنوز نگران نشانه‌هایی از مداخله‌های خارجی مستقیم و غیرمستقیم در امور داخلی بلاروس هستیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه بر این باور است که نیروهای خارجی به دنبال بی‌ثبات کردن بلاروس برای تاثیر بر روسیه هستند، گفت: ما این مساله را غیرقابل قبول می‌دانیم و به همه توصیه می‌کنیم که اجازه دهند تا بلاروس خودش از این بحران خارج شود.

سخنگوی کرملین همچنین تاکید کرد، روسیه هیچ کانال ارتباطی یا تماسی با اپوزیسیون بلاروس ندارد.

پسکوف گفت: نه، ما نه کانال‌های ارتباطی داریم و نه مذاکره‌ای و نه اصلا گفت‌وگویی صورت گرفته است. ما هنوز به طور دقیق دستورکار یا درخواست‌های اپوزیسیون را نمی‌دانیم. من بار دیگر تکرار می‌کنم که ما درباره موضوعاتی که آنها درباره مسائل داخلی بلاروس بگویند، صحبت نمی‌کنیم. ما قصد نداریم وارد آن شویم.

به گفته او، کرملین اسنادی را مشاهده کرده است که از سوی "این افراد" آماده شده و سیاست خارجی بلاروس را از مناسبات با روسیه دور می‌کند. دیمیتری پسکوف افزود: البته ما نسبت به چنین نیروهایی چندان رویکرد مثبتی نداریم. اما مایلم تا بار دیگر تکرار کنم که مداخله نمی‌کنیم. البته، سیاستمدارانی که در بلاروس باشند و خواستار ادامه مناسبات و روابط سودمند دوجانبه میان کشورهای متحدمان شوند، بیشتر مورد رضایت ما هستند.  / ایسنا

کپی