اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹

توقیف شناورهای حامل ۱۸۵هزار ماسک در آبهای شمال غرب خلیج فارس

توقیف شناورهای حامل  ۱۸۵هزار ماسک در آبهای شمال غرب خلیج فارس

فرمانده مرزبانی ودریابانی خوزستان گفت: ماموران دریابانی بامداد دوشنبه در جریان عملیات گشت دریایی در مناطق ساحلی خوزستان و آبهای سرزمینی شمال غرب خلیج فارس ، ۲ فروند شناور حامل ۱۸۵هزار ماسک سه لایه پزشکی را حین خروج از کشور توقیف کردند.

سردار لطفعلی پاکباز روز دوشنبه افزود:ماموران دریابانی در نتیجه ساعت‌ها کار اطلاعاتی ، از قصد قاچاقچیان مبنی بر قاچاق محموله بزرگ اقلام بهداشتی و پزشکی از مرز آبی " خور زهره" آگاه شدند و بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی اظهار داشت: ماموران دریابانی در یک عملیات برنامه‌ریزی شده شناور مورد نظر رادر آبهای بندر سجافی هندیجان شناسایی و به یک نقطه ساحلی هدایت کردند.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان در ادامه گفت:در بازرسی دقیق از شناور توقیف شده  ۸۰ کارتن ۲ هزارتایی جمعا" ۱۶۰ هزار ماسک سه لایه پزشکی که همگی قاچاق و بدون مجوز بارگیری شده بود کشف و ضبط شد.
سردار پاکبازافزود:ماموران دریابانی همچنین درعملیاتی دیگر یک فروند شناور حامل ۲۵ هزار ماسک سه لایه درآبهای ساحلی استان را توقیف کردند.ارزش ۲ محموله ماسک ۱۸.۵میلیارد ریال برآورد شده است.
وی گفت: در این زمینه ۱۲ متهم به قاچاق کالا بازداشت و برای آنان تشکیل پرونده شد.
فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان با تاکید بر تداوم برخورد با کالای قاچاق افزود: در شرایطی که کشور با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند، قاچاق دارو و اقلام پزشکی ، سنگینی کار کادر درمانی را دو چندان می کند از همین رو مرزبانان خوزستان و مدافعان حریم امنیت ، با قدرت در کنار مدافعان سلامت ایستاده و اجازه سوداگری به قاچاقچیان اقلام پزشکی و بهداشتی را را نخواهند داد.
این نخستین بار است که ۲ محموله ماسک بهداشتی حین خروج از کشوردر آبهای شمال غرب خلیج فارس و مناطق ساحلی خوزستان توقیف می‌شود.
استان خوزستان با سواحل طولانی دریایی ، آبراهی و ده‌ها خور همواره در معرض قاچاق کالا و سوخت بوده است./ ایرنا

کپی