اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹
استاندار سیستان و بلوچستان:

۶۰۰ میلیارد تومان برای توسعه سواحل مکران در حال هزینه است

۶۰۰ میلیارد تومان برای توسعه سواحل مکران در حال هزینه است

استاندار سیستان وبلوچستان گفت: ۶۰۰ میلیارد تومان برای توسعه سواحل مکران هم‌اینک در حال هزینه است که امیدواریم بسیاری از پروژه‌ها به سرانجام برسند و شاهد شتاب در عمران این منطقه باشیم.

احمدعلی موهبتی روز دوشنبه در نشست ستاد توسعه سواحل مکران که در سرسرای فرمانداری چابهار برگزار شد اظهارداشت: توسعه سواحل مکران علاوه‌بر شهرستان‌های دشتیاری، چابهار و کنارک شهرستان‌های همجوار نیکشهر، راسک و قصرقند نیز را در بر می‌گیرد و در آینده نیز فنوج و زرآباد نیز به آن اضافه خواهند شد.

وی بیان کرد: سال‌ها منطقه آزاد چابهار فاقد مرز هوایی و زمینی بوده و هم‌اینک با همت دولت و مسوولان این مشکل با افزایش محدوده این منطقه به ۸۲ هزار هکتار مرتفع شده است.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: دولت تدبیر و امید برای توسعه سیستان و بلوچستان بویژه شهرستان چابهار اقدامات بسیار زیادی از جمله افزایش ظرفیت بندر شهید بهشتی به ۸ و نیم میلیون تن، راه آهن چابهار - زاهدان و گازرسانی به تمام شهرهای این استان را در دست اجرا دارد.

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب و دولت نگاه ویژه‌ای به توسعه سیستان و بلوچستان دارند و این خود یک امتیاز ویژه برای توسعه این استان به حساب می‌آید.

موهبتی با بیان اینکه اعتبارات خوبی برای توسعه چابهار از سوی دولت تدبیر و امید در حال هزینه است افزود: تلاش مدیران برای توسعه این شهرستان با وجود آب و هوای سخت قابل تقدیر است.

وی بیان کرد:  به شهرداری‌های شهرستان‌های حوزه سواحل مکران باید توجه کرد تا چهره شهرها برای مردم، سرمایه گذاران و مسافران زیباتر شود و از سفر به این مناطق لذت ببرند.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سواحل مکران ظرفیت‌های خوبی در زمینه اقتصادی، شیلاتی، کشاورزی و گردشگری دارد و توجه به این موارد می‌تواند علاوه‌بر اشتغالزایی، توسعه این استان را نیز بدنبال دارد.

در حال تکمیل شدن است....

/ ایرنا

کپی