اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹
تغییر پیاپی داور بازی استقلال و پرسپولیس در جام حذفی

پیام حیدری داور دربی شد

پیام حیدری  داور  دربی شد

سرانجام پس از حرف و حدیث‌های فراوان و جنجال‌هایی که به‌پا شد، سوت قضاوت دربی مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی پس از دو بار تغییر به پیام حیدری رسید.

 پیش از ظهر امروز اعلام شده بود که رضا کرمانشاهی با نظر کمیته داوران قضاوت دربی را برعهده دارد، ولی ساعاتی بعد سازمان لیگ نام زاهدی‌فر را به عنوان قاضی این مسابقه اعلام کرد و این تغییر جنجال و اعتراض زیادی از سوی او به همراه داشت. پس از آن دوباره صحبت از تغییر زاهدی‌فر و عدم قضاوت او در دربی مطرح شد و درنهایت اعلام شد که پیام حیدری قضاوت این مسابقه را بر عهده خواهد داشت.
پیش از این گفته میشد رضا کرمانشاهی گزینه اصلی قضاوت در دربی جام حذفی است، اما امروز کمیته داوران فدراسیون فوتبال محمدحسین زاهدیفر را بهعنوان قاضی این مسابقه حساس انتخاب و معرفی کرد. این داور بوشهری بازی استقلال و سپاهان از هفته دوازدهم لیگ نوزدهم را قضاوت کرد که این دیدار حواشی زیادی به همراه داشت. این دیدار به تساوی ۲-۲ انجامید و استقلالیها معتقد بودند که زاهدیفر قضاوت ضعیفی داشته و در چند صحنه مانند اعلام نکردن پنالتی بهواسطه خطای هند کیروش استنلی و گل دوم سپاهان که در موقعیت مشکوک به آفساید به ثمر رسید، اشتباه کرده است. 
گرچه محرومیت داوران در صورت قضاوت ضعیف اعلام رسمی نمیشود اما پس از این دیدار بهمدت 5 هفته خبری از زاهدیفر نبود و در واقع از قضاوت در لیگ برتر محروم شد.  
کرمانشاهی: چرا و با چه هدفی ابلاغ مرا عوض کردند؟
ساعاتی بعد از انتخاب کمیته داوران، اظهارنظری جنجالی از رضا کرمانشاهی منتشر شد. این داور فوتبال درخصوص عدم انتخاب خود برای قضاوت دربی، به فارس گفت: «کمیته داوران من را معرفی و به من ابلاغ کرده ولی حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال و دار و دستهاش این ابلاغ را عوض کردند. حالا چه اهدافی داشتند من نمیدانم. بهاروند گفته من از بالا دستور گرفتم. میخواهم ببینم این بالا چه کسی است؟ حتماً وزارت ورزش است. آیا وزارت ورزش به دنبال بردن تیمی است؟»در این میان رئیس کمیته داوران فدراسیون هم صحبت های کرمانشاهی را تایید کرد. اسماعیل صفیری گفت:«داوران نیمه نهایی جام حذفی را انتخاب و جهت ابلاغ، اسامی را به دپارتمان داوری ارسال کردیم که متأسفانه متوجه شدیم داور و ناظر بازی تغییر کردهاند. انتخاب ما برای قضاوت دربی محمدحسین زاهدیفر نبود. کمیته داوران هیچ مسئولیتی در مورد انتخاب این داور برای دربی برعهده نخواهد گرفت. کرمانشاهی انتخاب ما برای قضاوت در این مسابقه بود و دومین گزینه ما هم پیام حیدری بود.» عجیب اینکه پس از این اتفاقات، علیرضا سهرابی رییس دپارتمان داوری فدراسیون از تغییر داور دربی و انتخاب پیام حیدری خبر داد.
 
کپی