اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

کمتر غرق شدیم

کمتر غرق شدیم

سازمان پزشکی قانونی از کاهش آمار غرق‌شدگی در نخستین ماه تابستان ۹۹ خبر داد. ​ سازمان پزشکی قانونی در تازه‌ترین آمار خود از غرق شدگی اعلام کرد: در اولین ماه فصل تابستان آمار تلفات غرق‌شدگی با کاهش ۱۶.۳ درصدی، به ۲۰۱ نفر رسید. این آمار در مدت مشابه سال قبل ۲۴۰ نفر گزارش شده بود که از کل تلفات غرق شدگی تیر امسال ۱۷۲ نفر مرد و ۲۹ نفر زن بودند.

 
بر این اساس آمار تلفات غرق‌شدگی در کشور طی چهار ماهه نخست سال‌جاری با کاهش مواجه بوده و به استثنای ماه خرداد، در دیگر ماه‌های سال رشد منفی داشته است. در چهار ماهه ابتدایی سال‌جاری ۵۱۳ نفر بر اثر غرق‌شدگی در کشور جان باختند، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات ۶۰۷ نفر بود، ۱۵.۵ درصد کاهش یافته است. تعداد مردان فوت شده بر اثر غرق شدگی در چهار ماهه امسال ۴۲۷ و تعداد زنان ۸۶ نفر ثبت شده است. در این مدت استان‌های خوزستان با ۴۹، فارس با ۴۸ و مازندران با ۴۴ فوتی بیشترین آمار تلفات غرق‌شدگی را داشته‌اند. رودخانه‌ها همواره در صدر آمار تلفات غرق‌شدگی قرار دارند و در آمارهای پزشکی قانونی بیشترین مرگ بر اثر غرق شدگی در روخانه‌ها اتفاق می‌افتد. در چهار ماهه نخست امسال نیز بیشترین تلفات مربوط به رودخانه هاست. در این مدت ۱۹۹ نفر در روخانه‌ها جان باخته‌اند که این آمار حدود چهار برابر تلفات غرق‌شدگی در دریا با رقم ۵۰ فوتی (۱۱ نفر محدوده مجاز و ۳۹ نفر در مناطق خارج طرح) است.
مطابق آمارهای موجود در چهار ماهه ابتدایی امسال بعد از رودخانه‌ها بیشترین آمار غرق شدگی به ترتیب مربوط به استخر کشاورزی با ۶۱ فوتی، کانال‌ها با ۵۲ فوتی، دریاچه‌های مصنوعی  و سد‌ها با ۵۱ فوتی، دریا با ۵۰ فوتی، استخرهای شنا با ۳۲ فوتی، دریاچه طبیعی با ۲۱ فوتی، حوض و حوضچه‌ها با ۱۳ فوتی و چاه‌ها با ۷ فوتی است. ۲۷ نفر نیز در سایر مکان‌های آبی جان خود را از دست داده‌اند.
کپی