اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹

«دوزیست» پاییز اکران می‌شود

«دوزیست» پاییز اکران می‌شود

فیلم سینمایی «دوزیست» به کارگردانی «برزو نیک نژاد» دومین تلاش این کارگردان سینما برای ساخت اثری جدی در قالب فیلم سینمایی است، وی که سال‌ها با آثار کمدی به موفقیت‌های فراوانی رسیده به تازگی مجوز نمایش فیلم سینمایی «دوزیست» را دریافت کرده است.

 تهیه کننده این فیلم بعد از دریافت پروانه ساخت این اثر سینمایی از اکران آن در آبان و یا آذر ماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد که امیدوار است این فیلم در شرایطی بهتر اکران شود. این فیلم نخستین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اکران شد.
«دوزیست» با وجود اکران در جشنواره فیلم فجر در دوره سی و نهم نتوانست جایزه خاصی را از آن خود نماید. نیک نژاد بیشتر تمرکز خود در سال‌های گذشته را بر ساخت آثار سریالی گذاشته و تا حدودی موفقیت‌هایی همچون دردسر‌های عظیم را نیز در کارنامه دارد، اما هنوز به آنچه در سینما می‌خواسته نرسیده است، وی البته تا مرز دریافت سیمرغ بلورین هم پیش رفته، اما هنوز این جایزه را به خانه نبرده است.
وی نخستین حضورش در جشنواره فیلم فجر را با فیلم سینمایی «ناخواسته» تجربه کرد، فیلمی که در بخش نگاه نو حضور داشت و توانست برای وی نامزدی در بخش بهترین کارگردانی را به همراه بیاورد، این فیلم البته در گیشه شکستی نسبی را تجربه کرد. حال «دوزیست» امید تازه نیک نژاد برای حضور در گیشه سینمای کرونا زده است.

نیک نژاد تاکنون علاوه بر فیلم سینمایی ناخواسته، لونه زنبور و زاپاس را در سابقه کارگردانی سینمایی خود می‌بیند، وی در اکران نوروزی سال ۹۷ فیلم لونه زنبور را داشت که در آخر فروشی نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان ثبت کرد.
حال نیک نژاد بار دیگر با فیلمی اجتماعی به سینما بازگشته تا شکست ناخواسته را جبران کند، اتفاقی که شاید با روایتی تازه و استفاده از بازیگران مطرح سینمای امروز بتواند اتفاقی مثبت را برای نیک نژاد به همراه داشته باشد.

جواد عزتی، هادی حجازی‌فر، ستاره پسیانی، مجید نوروزی، الهام اخوان و پژمان جمشیدی، با حضور؛ مانی حقیقی و سعیدپورصمیمی جمع بازیگران «دوزیست» را تشکیل می‌دهند.

ترکیب بازیگران فیلم سینمایی «دوزیست» از جنس ترکیبی است که اگر در شرایط عادی اکران می‌شد به احتمال فراوان می‌توانست گیشه خوبی را از ان خود نماید، اما باید دید وضعیت کرونا تا پاییز امسال به چه صورت پیش می‌رود.

برزو نیک نژاد درباره انتخاب بازیگران فیلم «دوزیست» گفت: همه بازیگران این فیلم انتخاب اول من بودند و تنها یک بازیگر انتخاب دومم بود، سعید پورصمیمی یکی از بهترین و اولین گزینه‌های من در فیلم بود، شانس من بود که وی در فیلم بازی کرد.

وی درباره شخصیت قهرمان داستان فیلم خود افزود: از نظر من شخصیت اصلی فیلم من همچنان قهرمان است، شاید در لحظه پایانی تغییراتی در شخصیت وجود داشت، اما به نظرم برای همه ما زندگی در جایگاه شخصیت اصلی رخ داده است.
این فیلم دومین همکاری سعید خانی و برزو نیک‌نژاد به عنوان تهیه‌کننده و کارگردان بعد از فیلم «لونه زنبور» است. خلاصه داستان: دوزیسته دیگه، نره زیر آب که، میره زیر دست و پا له میشه./میزان

کپی