اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبرداد

صادرات هوایی میوه های تابستانه آذربایجان غربی

صادرات هوایی میوه های تابستانه آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: هواپیماهای باری به کمک صادرات محصولات هسته دار استان می آیند.

رسول جلیلی امروز دوم شهریور در نشست خبری بااصحاب رسانه که در سالن جلسات سازمان برگزار شد، افزود: کمبود کامیون های یخچال دار در استان باعث به وجود آمدن مشکلاتی در صادرات محصولات هسته دار از جمله هلو و شلیل شده که طبق پیگیری های سازمان و استانداری به زودی هواپیماهای باری از مبدا فرودگاه ارومیه به مقصد کشورهای هدف دراختیار سازمان قرار می گیرد.

جلیلی بااشاره به اینکه برآورد شده امسال ۶ میلیون و ۸۰۰هزار تن محصول کشاورزی در آذربایجان غربی تولید شود، تصریح کرد: در سال جاری در صادرات گیلاس، آلبالو و زرد آلو موفق عمل کردیم.

وی با بیان اینکه در سال جاری پیش بینی شده ۲۳۹ هزار تن گوجه فرنگی در استان تولید شود، خاطر نشان کرد: از این میزان تولید پیش بینی شده ۱۲۰هزارتن مصرف خانگی و ۱۱۹هزار تن به کارخانجات استان برای تولید رُب منتقل شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: قیمت هر کیلو گوجه فرنگی طبق اعلام ۱۲۰۰تومان است و صادرات رُب گوجه فرنگی در سال جاری هیچ گونه محدودیت ندارد و صادرکنندگان  می توانند رب بشکه ای هم صادر کنند.

جلیلی  یاد آورشد: در ۳۰ روز آینده عرضه سیب در استان شروع می شود که برآورد شده امسال یک میلیون و ۱۰۰هزارتن سیب تولید شود.

وی ادامه داد: ازاین میزان سیب تولیدی طبق پیش بینی ۳۰۰هزارتن سیب درجه سه خواهد بود که برای ۵۱ مرکز مجوز خرید سیب صنعتی صادر شده تا از انباشت سیب در کنار جاده ها جلوگیری شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در هفته دولت ۳۶۶ پروژه قابل افتتاح با اعتبار ۱۱۵ میلیارد تومان در استان افتتاح می شود، تصریح کرد: افتتاح ۱۰۰۰هکتار آبیاری تحت فشار، افتتاح خط تولید باک نشا با ظرفیت ۱۰ میلیون تن نشا در سال، سه مورد گلخانه هیدروپونیکی، احداث و نوسازی ۲۵ واحد دامی و یک کارخانه تولید خوراک دام از جمله این طرح ها است.

جلیلی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۶۷ پروژه در بخش کشاورزی استان با سرمایه گذاری ۱۵۲ میلیارد و ۶۰۰میلیون تومان و اشتغال زایی برای ۲۲۳۸نفر افنتاح شده است./ ایسنا

کپی