اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

فیلم«اقیانوس پشت پنجره» از کانون به چک رفت

فیلم«اقیانوس پشت پنجره» از کانون به چک رفت

فیلم بلند سینمایی «اقیانوس پشت پنجره» به بخش چشم‌انداز شصتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان زلین در کشور چک راه یافت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌المل کانون، «اقیانوس پشت پنجره» به کارگردانی بابک نبی‌زاده و تهیه‌کنندگی سیدجلال چاوشیان، از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نخستین حضور بین‌المللی خود را در جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان زلین تجربه می‌کند.
این فیلم سینمایی قرار است ساعت ۱۳:۳۰ روز ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ (۱۰ سپتامبر ۲۰۲۰) در سالن شماره ۳ سینما گلدن‌ اپل جشنواره زلین که یکی از قدیمی‌ترین جشنواره‌های فیلم ویژه کودکان و نوجوانان در جهان است به نمایش در آید.
«اقیانوس پشت پنجره» پروانه زرین بهترین فیلم نوجوان، جایزه اصلی یونیسف و  دیپلم افتخار بهترین بازیگر را در سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان از آن خود کرده است.
جشنواره زلین که عضو فعال انجمن فیلم کودکان اروپا محسوب می‌شود، یک رویداد بین‌المللی قابل‌ توجه است که سینماگران حوزه کودک و نوجوان را هر ساله از سراسر دنیا به خود جذب می‌کند.

---


کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان سال گذشته نیز در بخش‌های مسابقه فیلم‌های سینمایی و کوتاه انیمیشن پنجاه‌ونهمین جشنواره فیلم زلین ۲۰۱۹ حضور فعال داشت.
در آن جشنواره فیلم‌ «دوچ» به کارگردانی امیر مشهدی‌عباس در بخش مسابقه و «ضربه فنی» به کارگردانی غلامرضا رمضانی در بخش چشم‌انداز فیلم‌های سینمایی و سه فیلم کوتاه انیمیشن «گرگم و گله می‌برم» به کارگردانی امیرهوشنگ معین، «شب ترسناک لومو» به کارگردانی ساره شفیعی‌پور و «ماهیگیر و بهار» به کارگردانی سیدحسن سلطانی در بخش مسابقه فیلم‌های کودکان پنجاه‌ونهمین دوره به نمایش در آمد.
شصتمین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان زلین از ۱۴ تا ۲۰ شهریور ۱۳۹۹ (۴ تا ۱۰ سپتامبر ۲۰۲۰) در شهرهای پراگ و زلین کشور جمهوری چک برگزار خواهد شد.

کپی