اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

مرگ‌ومیرهای رودخانه‌ای متولی قانونی ندارد!

مرگ‌ومیرهای رودخانه‌ای متولی قانونی ندارد!

مدیر مدیریت بحران آب‌منطقه‌ای البرز گفت: قانون متولی مشخصی را برای غرق‌شدگی‌های رودخانه‌ای معرفی نکرده ‌است.

چندی پیش طی بازدید مسئولان استانی از نقاط حادثه خیز رودخانه کرج مواردی به‌منظور پیشگیری از غرق شدگی در این رودخانه که با رشد چشمگیری نسبت به سال گذشته مسافران و گردشگران بسیاری را به کام مرگ فرستاده‌است، مصوب شد.

انعقاد قرداد با غواصان و شرکت‌های حفاظتی خصوصی به منظور پیشگیری از ورود گردشگران به حوضه رودخانه کرج از جمله این مصوبات بود که اجرای آن به آب منطقه‌ای البرز واگذار شد.

کرمی، مدیر مدیریت بحران آب‌منطقه‌ای البرز با بیان اینکه قانون متولی مشخصی را برای غرق‌شدگی‌های رودخانه‌ای معرفی نکرده‌است، گفت: به زودی با یک شرکت محلی غواصی قرارداد می‌بندیم اما ما برای این موضوع بودجه مشخصی در آیین نامه های وزارت نیرو نداشتیم بلکه توانستیم بودجه لازم را از محل‌های دیگر تأمین کنیم.

او درخصوص مصوبه مربوط به شرکت‌های حفاظتی افزود: برای این مسئله نیز هیچ ردیف بودجه قانونی نداریم.

با این وجود به نظر می رسد اجرای این مصوبات حیاتی در پیچ و خم های اداری به دست فراموشی سپرده خواهد شد و فریاد و تضرع خانواده هایی که عزیزان شان را در آب خروشان رودخانه کرج از دست می دهند بر این رودخانه بی رحم بلندتر خواهد شد.

پیش تر مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز، فرمانداری کرج را متولی نظارت بر اجرای مصوبات یادشده معرفی کرده بود./ باشگاه خبرنگاران جوان

کپی