اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹

امارات خرید سامانه دفاعی از اسرائیل را بررسی می‌کند

امارات خرید سامانه دفاعی از اسرائیل را بررسی می‌کند

روزنامه عبری زبان "اسرائیل الیوم" فاش کرد، امارات به خرید سامانه دفاعی "Light Blade" که ارتش رژیم صهیونیستی از آن استفاده می‌کند و ساخت شرکت "اوپتی دیفنس" است، تمایل دارد.

 به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این روزنامه عبری‌زبان همچنین نوشت، سامانه دفاعی که امارات در حال بررسی خرید آن است مخصوص رهگیری اجسام مهاجم با سایز کوچک است که از طریق هوا پرتاب می‌شوند به ویژه بمب‌های آتش‌زا که از طریق بالون‌ها و پهپادها پرتاب میشوند.

روزنامه «اسرائیل الیوم» همچنین نوشت، نمایندگانی از امارات نزد شرکت‌های اسرائیلی که در تقویت و مدرن سازی این سامانه‌ها نقش دارند، رفته و درخصوص امکان خرید این سامانه‌های دفاعی رایزنی کرده اند.

امارات سومین کشور عربی است که پس از مصر در سال ۱۹۷۹ و اردن در سال ۱۹۹۴ با رژیم صهیونیستی توافق صلح امضا کرد.

روز پنجشنبه گذشته واشنگتن، ابوظبی و تل‌آویو طی بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که با وساطت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا؛ محمد بن‌ زاید، ولیعهد ابوظبی و بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به توافق رسیدند که از این پس همکاری و روابط مشترک داشته باشند.
تشکیلات خودگردان فلسطین و تعدادی از کشورهای عربی مخالفت خود را با این توافق اعلام کردند و رهبری فلسطین آن را "خیانت" توصیف کرد.  / ایسنا

کپی