اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹

حبس ابد برای قاتل طلایی ایالتی و متجاوز پلیس نما

حبس ابد برای قاتل طلایی ایالتی و متجاوز پلیس نما
آرزوکیهان

"جوزف جیمز دی آنجلو "قاتل زنجیره ای و متجاوز آمریکایی که سالها به عنوان افسر پلیس فعال بود و در پرونده قطور خود بیش از 160مورد تجاوز دارد به حبس ابد محکوم شد.

به گزارش ایران آنلاین به نقل از میرر، دی انجلو 13 فقره قتل ،  50فقره تجاوز و 120دزدی در کالیفرنیا بین سالهای 1973 تا 1986 میلادی را انجام داده است.
تحقیقات پلیس برای به دام انداختن این مجرم پلیس نما دهه ها طول کشید اما در نهایت در سال 2001 میلادی آزمایش های دی ان ای ارتباط این پلیس را با مجرم مشهور شهر " دنبال کننده شب " روشن کرد که همه جرائم قتل ،تجاوز و دزدی  متعلق به یک نفر بوده و او هم کسی نبود به جز دی آنجلو.
این متهم خطرناک و سرشناس در نهایت با توجه به پرونده قطور جنایت ؛ تجاوز و دزدی هایش لقب های "قاتل طلایی ایالتی " ،متجاوز ناحیه شرق،متجاوز خلیج شرقی،دنبال کننده شب،و... را از آن خود کرد و این مجرم که توانسته بود زیر ستاره پلیس نشان خود سالها پنهان شود در سن 72 سالگی دستگیر شد.
روز گذشته قاضی دادگاه ساکرامنتو آمریکا  وی را با توجه به جرائم مرتکب شده به حبس ابد محکوم کرد و متذکر شد چنین مجرمی هرگز نباید تصور آزادی و زندگی راحت را در ذهنش داشته باشد.
او در روز دادگاهی به وضوح به 13 فقره از قتل هایش اعتراف کرد و توضیح داد که قربانیان وی چطور ساعتها شکنجه اش را تحمل کرده و در نهایت پس از تجاوز به قتل رسیده اند.
دی آنجلو در اعترافات هولناکش بارها تکرار کرد نمی خواستم این کارها را بکنم اما من این کارها را کردم ، گویی کسی در سر من بود او بخشی از من بود و به من فرمان می داد و اکنون باید تاوان کارهایم را بدهم .

 

---
---
---
کپی