اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

طرح هاب شتر وارد فاز اجرا شد

طرح هاب شتر وارد فاز اجرا شد

رییس سازمان خراسان جنوبی با اشاره به طرح هاب شتر به عنوان یکی از پروژه‌های اشتغالزای استان در بخش کشاورزی تصریح کرد: این طرح وارد فاز اجرایی شده و ایستگاه قرنطینه و نگهداری دامی حیدرآباد نهبندان نیز آماده بهره‌برداری است.

غلامرضا قوسی، امروز شنبه ۱ شهریور به خبرنگاران رسانه‌های گروهی گفت: ۲۵۰۰ هکتار زمین برای تامین علوفه در اختیار ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) قرار گرفته و تاکنون ۴۰۰ هکتار کشت خارشتر انجام شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه ایستگاه به‌نژادی و اصلاح نژاد در منطقه بجد در حال ساخت است، بیان کرد: تاکنون ۱۳۷۰ راس واردات دام سبک به استان داشته‌ایم و ۱۱ هزار و ۴۴۹ راس دام نیز خریداری و توزیع انجام شده است.

وی با بیان اینکه موافقت برای واردات ۱۰ هزار نفر شتر به استان انجام شده است، گفت: در مرحله نخست ۱۰۰ نفر شتر و در مجموع تاکنون ۳۴۴ نفر شتر وارد شده است.

قوسی از جمع‌آوری و خرید ۱۴ تن شیر شتر طی یک ماه گذشته تا امروز در استان خبر داد و گفت: از این میزان ۱۷۰۰ کیلوگرم  تبدیل به شیرخشک شده و در حال رایزنی برای صادرات است آن هستیم.

وی پرورش ماهی تیلاپیا را از دیگر برنامه‌های مهم استان دانست و اظهار کرد: اجرای طرح پرورش ماهی تیلاپیا نخستین بار در کشور در خراسان جنوبی استارت زده شد.

وی یادآور شد: همچنین امسال نخستین بار توزیع بچه ماهی تیلاپیا را داشتیم که نخستین برداشت نیز از شهرستان فردوس انجام شده است./ ایسنا

کپی