اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

کشف 200 هزار ماسک بهداشتی در آب های خلیج فارس

کشف 200 هزار ماسک بهداشتی در آب های خلیج فارس

فرمانده مرزبانی استان خوزستان از کشف ۲۰۰ هزار ماسک سه لایه پزشکی قاچاق در آب‌های شمالی خلیج فارس خبر داد.

 سردار  لطفعلی پاکباز گفت: ماموران پایگاه دریابانی ماهشهر در نتیجه ساعت‌ها کار کشف ۲۰۰ هزار ماسک بهداشتی در آبهای ماهشهراطلاعاتی از قصد قاچاقچیان مبنی بر قاچاق محموله برزگ اقلام بهداشتی و پزشکی از مرز آبی خور زهره آگاه شدند و بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران ما در یک عملیات برنامه ریزی شده شناور مورد نظر را هنگام ورود به بندر سجافی شناسایی و پس از توقیف به ساحل دلالت دادند.

سردار پاکباز گفت: در بازرسی از شناور توقیف شده ۲۰۰ هزار ماسک سه لایه پزشکی که همگی قاچاق و بدون مجوز بارگیری شده بود کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به دستگیری شش متهم در این رابطه گفت: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را بیش از ۶ میلیارد ریال ارزیابی کردند که پس از تشکیل پرونده اولیه به همراه متهمان تحویل مراجع قانونی شد.

فرمانده مرزبانی خوزستان در پایان گفت: در شرایطی که کشور با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند، قاچاق دارو و اقلام پزشکی، سنگینی کار کادر درمانی را دوچندان می‌کند از همین رو مرزبانان خوزستان با قدرت در کنار مدافعان سلامت ایستاده و اجازه سوداگری به قاچاقچیان اقلام پزشکی را نخواهند داد.
بیشتر بخوانید: کشف ماسک های احتکار شده ؛ دزفول
گفتنی است در ده روز گذشته نیز ۲ فروند شناور دیگر که حامل ۱۸۵ هزار ماسک بهداشتی قاچاق بودند در ماهشهر توقیف و ۱۲ قاچاقچی کالا دستگیر شد./ صدا وسیما 
 

کپی