اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

نجات محکوم به قصاص از چوبه دار در شوشتر

نجات محکوم به قصاص از چوبه دار در شوشتر

رئیس دادگستری شوشتر گفت: اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان با تلاش و کوشش خود و جلب رضایت اولیای دم یک نفر محکوم به قصاص را از چوبه دار نجات دهند.

 مصطفی آباد رئیس دادگستری شوشتر گفت: ۲ نفر همکار با یک ماشین کار می‌کردند و بعد از مدتی یک نفر از آنها به صورت مشکوک فوت می‌کند، سپس مشخص می‌شود که این فرد به قتل رسیده است و در سال ۹۵ پرونده قتل عمد تشکیل و پس از چند ماه کار تحقیقاتی، قاتل که همکار مقتول بوده و بر سر اختلافات عدیده‌ای که با هم داشتند او را به قتل رسانده بود دستگیر می‌شود.

او افزود: با توجه به حساسیت موضوع و نحوه قتل، با ارجاع پرونده به شورای حل اختلاف شوشتر بر ایجاد صلح و سازش و پیشگیری از وقوع اختلافات دیگر بین خانواده مقتول و قاتل، با هدف تحقق اهداف قوه قضاییه و همچنین ترویج و گسترش فرهنگ صلح و سازش، اعضای شورای حل اختلاف این شهرستان، خانواده مقتول قاتل را مورد عفو و بخشش قرار دادند و این پرونده پس از ۵ سال با صلح وسازش مختومه شد.

آباد در ادامه یکی از راه‌های کاهش و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه را استفاده از ظرفیت شورای حل اختلاف دانست و بیان داشت: شورای حل اختلاف نقش بسزایی در کاهش و پیشگیری از وقوع جرم در جامعه دارد و باید این نهاد مردمی روز به روز مورد حمایت بیشتر قرار بگیرد تا شاهد آرامش بیشتری در جامعه باشیم./ باشگاه خبرنگاران

کپی