اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
معاون جهاد کشاورزی خراسان جنوبی:

پیشنهاد تشکیل صندوق حمایت از زرشک و عناب ارائه شد

پیشنهاد تشکیل صندوق حمایت از زرشک و عناب ارائه شد

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تشکیل صندوق حمایت از تولید و صادرات زرشک و عناب، یکی از راهکارهایی است که در سفر وزیر کشاورزی به استان پیشنهاد خواهد شد.

محمدحسین اکبری، امروز پنج شنبه ۲۳ مرداد در نشست خبری که به صورت آنلاین برگزار شد، گفت: تا کنون ۴۵ میلیارد و ۷۰۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض به کشاورزان خسارت دیده از سیل استان پرداخت شده است.

وی افزود: بعد از بارندگی‌های سیل آسای فروردین سال ۹۸ حدود ۴۷ و نیم میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض برای جبران این خسارات به استان تعلق گرفت.

وی اظهار کرد: به این منظور ۸۶۳۹ نفر خسارت دیده شناسایی و برای آن‌ها پرونده تشکیل شد.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی بیان کرد: ۸۱۶۳ نفر برای بهره مندی از تسهیلات قرض الحسنه به بانک‌ها معرفی شدند.

اکبری با اشاره به مشکلات زرشک کاران و عناب کاران استان تصریح کرد: تشکیل صندوق حمایت از تولید و صادرات زرشک و عناب، یکی از راهکارهایی است که در سفر وزیر کشاورزی به استان پیشنهاد خواهد شد.

وی بیان کرد: یکی از راهکارها برای جبران خسارت زرشک کاران استان، طرح ایجاد مجتمع بارگاه‌های بهداشتی زرشک در سال گذشته بود.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: پرداخت تسهیلات بانکی به تشکل‌ها، کشاورزان عمده مالک و صادر کنندگانی که زرشک را خریداری کرده‌اند و یا به کشاورزان تعهد دارند، از دیگر راه حل‌های جبران خسارات در این حوزه است.

وی با بیان اینکه راهکار دیگری که برای جبران این خسارات در نظر گرفته شده است، توزیع زرشک در داخل کشور است، تصریح کرد: برای نخستین بار زنجیره تولید کلزا در استان تکمیل شد و زنجیره تولید زیتون و پنبه نیز تکمیل شده است.

اکبری یادآور شد: در بحث بهره‌وری آب اولویت اصلی با کشت گلخانه‌ای است که در آن به ازای هر متر مکعب آب حداقل ۷۰ هزار تومان درآمد کسب می‌شود./ ایسنا

کپی