اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹

تصمیمات ظالمانه رژیم صهیونیستی در مورد غزه و هشدار حماس

تصمیمات ظالمانه رژیم صهیونیستی در مورد غزه و هشدار حماس

رژیم صهیونیستی تصمیمات ظالمانه ای را در رابطه با نوار غزه اتخاذ کرده که موجب تشدید هرچه بیشتر فشارها بر بیش از دو میلیون فلسطینی تحت محاصره خواهد شد.

بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دستور داده است که ورود سوخت به نوار غزه تا اطلاع ثانوی متوقف شود.

طبق گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گانتس همچنین مسافت مجاز برای ماهیگیری فلسطینیان در آب‌های غزه را از ۱۵ مایل به ۸ مایل کاهش داده است.

رژیم صهیونیستی چند روز پیش از تعطیلی گذرگاه کرم ابو سالم، تنها گذرگاه تجاری نوار غزه خبر داد.

این رژیم می‌گوید تمامی این اقدامات در واکنش به ازسرگیری ارسال بالون‌های آتش‌زا از غزه به سمت اراضی اشغالی انجام گرفته است.

جوانان فلسطینی از مدت‌ها پیش تهدید کرده بودند در صورت عدم پایبندی رژیم صهیونیستی به تفاهم آرام‌سازی اوضاع و عدم کاهش محاصره غزه به ویژه در سایه شیوع کرونا، راه‌اندازی بالون‌های آتش‌زا به سمت اراضی اشغالی و تظاهرات بازگشت در مرزهای غزه را ازسرخواهند گرفت.

واکنش حماس

جنبش مقاومت اسلامی (حماس) هم به این تصمیمات رژیم صهیونیستی واکنش نشان داده است.

در همین راستا، فوزی برهوم، سخنگوی حماس تاکید کرد که مسئولیت تعطیلی گذرگاه کرم ابو سالم و ادامه تجاوزات علیه غزه متوجه رژیم صهیونیستی خواهد بود.

فوزی برهوم نسبت به پیامدهای خطرناک این تجاوزات به شدت هشدار داده است.

برهوم تصریح کرد که ممنوع کردن واردات سوخت و کالاهای ضروری مردم به غزه اقدامی تجاوزکارانه و خطرناک است که مسئولیت هرگونه پیامد آن کاملا متوجه دشمن صهیونیستی خواهد بود.

وی تاکید کرد که هدف از این اقدامات تجاوزکارانه تشدید بحران‌های غزه، اعمال فشار بیشتر بر مردم آن، بی‌نتیجه کردن تلاش‌ها برای مقابله با کرونا و مختل کردن روند زندگی فلسطینیان است.

سخنگوی حماس تاکید کرد که در صورت ادامه این وضعیت، مقاومت ساکت نمی‌نشیند و قطعا تمامی معادلات را بر هم خواهد زد./ ایسنا

کپی