اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

طراحی یک ماوس خاص برای گیمرها

طراحی یک ماوس خاص برای گیمرها
میترا جلیلی خبرنگار

برخی گیمرها از عرق کردن کف دست خود هنگام بازی گلایه‌مندند و همواره به‌دنبال راهی برای حل این مشکل هستند. در همین راستا یک استارتاپ با طراحی یک ماوس خاص و ویژه با نامZephyr به نیاز آنان پاسخ داده است.

گفتنی است در ساختار این ماوس ویژه بازی‌های کامپیوتری، یک فن به‌کار رفته تا دست گیمرها را در اوج هیجان، خنک نگه دارد. روی سطح این ماوس هم حفره‌هایی دیده می‌شود که هم شکل زیبایی به ماوس بخشیده و هم موجب جریان هوا می شود تا دست گیمر را خنک ‌کند. همچنین یک دکمه در زیر ماوس قرار دارد که گیمر می‌تواند با توجه به گرما و عرق دست خود، سرعت فن و وزش باد را کم یا زیاد کند. علاوه‌بر فن، Zephyr ویژگی‌های دیگری هم دارد به‌عنوان مثال یک سنسور با رزولوشن بسیار بالا دارد که کار را برای گیمر بسیار آسان می‌کند تا کلیک‌هایش را با سرعتی بسیار بالا انجام دهد و هیچ ثانیه‌ای از بازی از دست نرود. همچنین یک دکمه در ساخت این ماوس به‌کار رفته تا بر حسب نیاز بتوان آن را به حالت گیم یا کار معمولی در دفتر تبدیل کرد.

گفته می‌شود کمپانی سازنده، مدعی است که طول عمر این ماوس 68گرمی تا 50میلیون کلیک خواهد بود که طول عمر مناسبی برای یک ماوس پرکار به حساب می‌آید. این ماوس نسبت به نمونه‌های معمولی که عمدتاً 120گرم هستند بسیار سبک‌تر است. از سوی دیگر در ساخت این ماوس خاص از چراغ‌های ال ای دی RGB استفاده شده که می‌توانند 7 طیف رنگی را از موس بتابانند. Zephyr اکنون روی وب سایت کیک استارتر حدود 6هزار و 500 دلار سرمایه جمع‌آوری کرده که 4 برابر رقم پیش‌بینی شده است. گیمرها می‌توانند این ماوس را با بهای 89دلار یا هرجفت به قیمت 169دلار پیش خرید کنند. اگر همه چیز به‌خوبی پیش برود این محصول در اکتبر راهی بازار می‌شود و البته بهای آن هم بیشتر از زمان پیش فروش خواهد بود.

کپی