اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

حمله خونین یک تمساح به کودک چابهاری

حمله خونین یک تمساح به کودک چابهاری

در حمله یک تمساح پوزه کوتاه ( گاندو )، دیروز به یک کودک 10 ساله چابهاری کرد .

 مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: این حادثه در روستای هوت کت ( hoot cat ) منطقه درگس (dargas) شهرستان چابهار اتفاق افتاد.

وحید پورمردان در خصوص جزئیات این حادثه گفت: چند کودک اهل این روستا در حال شنا در نزدیکی زیستگاه تمساح بودند که پسر بچه 10 ساله مورد حمله یک سر تمساح قرار گرفت و از ناحیه دست چپ به شدت مجروح شد.

وی گفت: کودک مجروح شده  برای مداوا به بیمارستان چابهار اعزام شد.

پورمردان افزود: روان شدن سیلاب ها بر اثر بارندگی های چند روز گذشته موجب انتقال برخی از تمساح ها به سایر منابع آبی شده و از طرفی در حال حاضر فصل زادآوری گاندوها نیز هست.

وی ادامه داد: تمساح های پوزه کوتاه ( گاندو ) همنوع خوار هستند و تمساح های نر جوان تمایل به تغذیه از نوزادان تمساح ماده دارند که به همین علت تمساح مادر به هر نوع صدا و کنشی، واکنش شدید نشان می دهد و حمله می کند.

مدیرکل محیط زیست استان گفت: در تمامی نقاطی که احتمال حضور  و حمله تمساح وجود دارد، تابلوهای هشدار نصب شده و به مردم هم آموزش داده شده است تا هم مراقب خود و کودکانشان و هم حافظ این گونه جانوری نادر باشند.

وی با بیان این که از والدین ساکن در محل زیستگاه های تمساح پوزه کوتاه خواسته می شود به جد مراقب کودکان خود باشند، گفت: بیش از 90 درصد حملات گاندوها به کودکان بوده و علت آن هم بازیگوشی و کم تجربه بودن کودکان از خطرات احتمالی گاندوهاست./ صدا وسیما 

 

کپی