اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

بخشش قاتلی که اختراع ثبت کرده بود

بخشش قاتلی که اختراع ثبت کرده بود

رییس کل دادگستری اردبیل از اعلام رضایت در هفتمین پرونده قتل عمد به همت کارگروه جهادی بخشایش دادگستری خبر داد و گفت: قاتل که دارای ثبت اختراع و جوان خلاقی است، به دلیل قتل به صورت آنی و هیجانی ناشی از عصبانیت و خشم لحظه‌ای منتظر اجرای حکم قصاص بود.

ناصر عتباتی رییس کل دادگستری استان اردبیل از اعلام رضایت در هفتمین پرونده قتل عمد به همت کارگروه جهادی بخشایش دادگستری خبر داد و تصریح کرد: قاتل که دارای ثبت چند اختراع و جوان خلاقی است، در زمان ارتکاب جرم ۲۷ ساله و فاقد هرگونه سابقه کیفری بوده و به دلیل قتل به صورت آنی و هیجانی ناشی از عصبانیت و خشم لحظه‌ای از تاریخ ۸.۱۰.۱۳۹۳ در زندان به سرمی‌برد و منتظر اجرای حکم قصاص نفس به اذن اولیای دم بود.

وی افزود: بحمداله به همت و دخالت تلاشگران عرصه صلح و سازش در کارگروه جهادی بخشایش و مقامات قضایی دادگستری و با تلاش شعبه دوم اجرای احکام و با گذشت اولیای دم به زندگی برگشت.

عتباتی اظهار امیدواری کرد با فعالیت و تلاش‌های جهادی این کار گروه و پشتیبانی و همراهی ریش سفیدان و بزرگان استان اردبیل شاهد افزایش گذشت و رضایت در پرونده‌های قتل که به صورت آنی و هیجانی که توسط جوانان و افراد فاقد سابقه کیفری رخ داده است باشیم.

شایان ذکر است که به ابتکار دادگستری کل استان اردبیل و با استفاده از ظرفیت ریش سفیدان و معتمدین کار گروه جهادی بخشایش در سال جاری در استان تشکیل شده و ضمن تلاش برای ترویج و تبیین فرهنگ صلح و سازش نسبت به حل و فصل موضوعات مهم با رویکرد مصالحه اقدام می‌نمایند./ میزان 

 

کپی