اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

خستگی پرستاران ضریب خطا را بالا می‌برد

خستگی پرستاران ضریب خطا را بالا می‌برد
محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستاری

امروزه پرستاری در دنیا مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است چرا که این شغل محوریت نظام سلامت محسوب می‌شود.

 سازمان بهداشت جهانی نیز به‌دلیل نقش برجسته پرستاران در نظام سلامت، سال پیش رو را سال پرستاری نام‌گذاری کرده است و هم اینک نیز به‌دلیل بحران اپیدمی ویروس کرونا نقش پرستاران در افکار عمومی مردم مشخص‌تر شد، بویژه آنکه بیماری کووید-19 به‌دلیل آنکه درمان خاصی ندارد و بیشتر بحث مراقبتی در آن مطرح است، نقش پرستاران بیشتر برای مردم عیان و روشن شد. پرستار در سطح اول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی است و با تلاش شبانه‌روزی‌شان بیشترین خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم ارائه می‌دهند. به عبارتی بار اصلی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی روی دوش این قشر است   البته در چنین شرایطی پرستارها مسئولیت حفظ جان مردم را نیز برعهده دارند به همین دلیل در دنیا به این شغل نگاه خاصی دارند و برای پرستاران جذابیت شغلی مهیا می‌کنند تا رغبت و گرایش بیشتری در شغل‌شان داشته باشند.
چرا پرستار نباید دغدغه معیشت داشته باشد؟ پاسخ این سؤال کاملاً شفاف است، اگر پرستار چرخ زندگی اش نچرخد مجبور است اضافه کاری انجام دهد و همین اضافه کاری و خستگی باعث افزایش خطا در کادر درمان می‌شود. در شغل پرستاری خطا مساوی با خسارت به بیماران است و حتی خطر مرگ و میر بیمار را هم در پی دارد. در تمام دنیا پرستاری از جمله مشاغلی است که نسبت به بقیه مشاغل از امتیازات و جذابیت‌های خاصی برخوردار است به‌گونه‌ای که پرستار با درآمد یک شغل کاملاً تأمین باشد و به شغل دوم یا اضافه کار زیاد احتیاج نداشته باشد.
مشکل بعدی پرستاران امنیت شغلی‌شان است.  چرا که در زمان بحران به وجود پرستار نیاز است.
در بحران کرونا در اسفند ماه حدود دو هزار پرستاری که قراردادشان شرکتی بود، تمدید نشد و چنانچه این بحران ادامه داشته باشد ممکن است 30 درصد نیروهای پرستاری وزارت بهداشت که شرکتی هستند قراردادشان تمدید نشود. آن وقت چه اتفاقی می‌افتد؟ مردم دچار زیان می‌شوند.
متأسفانه در سیستم بهداشت و درمان هر دو مقوله امنیت شغلی و دغدغه معیشت پرستاران زیر سؤال است. به صراحت می‌گویم؛ پرستاران پایین‌ترین حقوق را در بین کارکنان دولت می‌گیرند. برای مثال در اسفند ماه فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری برای پرستاران اجرا شد در حالی که این قانون جزو برنامه پنجم توسعه بود یعنی باید سال 90 تا 95 برای تمام کارکنان دولت اجرا می‌شد.   در حالی که این افزایش حقوق برای سایر کارکنان دولت 8 سال پیش اضافه شده بود.  در بحث فوق‌العاده ویژه که در سایر وزارتخانه‌ها برای کارکنان اجرایی شده هنوز برای پرستاران اجرایی نشده است. همچنین قانون ارتقای بهره‌وری در برابر فوریت‌ها (همه این مجموعه کادر پرستاری محسوب می‌شوند) اجرایی نشده است. در این دو مقوله پرستاران دچار مشکل‌اند یعنی وضعیت معیشت به شکلی است که پرستار مجبور است دو شیفت کار کند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد؛ بعد از آنکه در امریکا ساعت کار پرستاران را دو ساعت اضافه کردند، به ازای 9 ساعت کار 14 درصد خطای پزشکی بالا رفت، در حالی که در ایران پرستار صبح تا عصر بیمارستان دولتی و شب تا صبح در بیمارستان خصوصی کار می‌کند و 36 ساعت سر کار است مطمئناً خطا در پرستاران اجتناب‌ناپذیر است و خستگی ضریب خطا را بالا می‌برد و دود این خطاها به چشم مردم می‌رود.  پرستاران از تبعیض بین نیروهای وزارت بهداشت رنج می‌برند و از توزیع ناعادلانه منابع گلایه‌مند اند.

کپی