اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • یکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹

نخست‌وزیر لبنان استعفا داد

نخست‌وزیر لبنان استعفا داد

حسان دیاب نخست‌وزیر لبنان به دنبال انفجار اخیر بندر بیروت و ادامه فشارها به دولت این کشور، از سمت خود رسماً استعفا کرد. به گزارش ایرنا، وی در یک سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم لبنان، استعفای خود را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از النشره، حمد حسن، وزیر بهداشت لبنان عصر امروز هنگام خروج از جلسه کابینه اعلام کرده بود، دولت حسان دیاب، نخست وزیر استعفا کرد. او اشاره کرد: ملت لبنان عاملان جنایت انفجار بندر بیروت را می‌شناسند. حسان دیاب قرار است ساعت هفت و نیم به وقت لبنان سخنرانی کند.

در پی انفجار بندر بیروت وزیر محیط زیست و اطلاع‌رسانی استعفا کردند. دو وزیر دیگر یعنی وزیر دادگستری و دارایی نیز امروز استعفانامه‌هایشان را آماده اما تقدیم نکردند و منتظر شدند پس از جلسه کابینه، دولت به طور دسته جمعی استعفا کند که این امر هم اتفاق افتاد.

خبرنگار العالم هم خبر داد وزرایی که در نشست امروز هیات وزیران شرکت کردند، اعلام کردند که حسان دیاب نخست وزیر کشور به زودی استعفا خواهد داد.

بنا بر این گزارش، حسان دیاب نخست وزیر کشور برای ارائه استعفای خود عازم کاخ بعبدا خواهد شد.

پیامدهای انفجار بندر بیروت عامل استعفای نخست وزیر لبنان است که به زودی استعفای خود را ارائه خواهد داد.

حسان دیاب، نخست وزیر لبنان در سخنرانی خود در مقر دولت تاکید کرد، سیستم فساد فراتر از کشور است و ما نمی‌توانیم از آن رهایی یابیم. یکی از نمونه‌های این فساد انفجار بیروت است.

کپی