اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

تکذیب آمار کرونایی روزنامه «جهان صنعت»

تکذیب آمار کرونایی روزنامه «جهان صنعت»

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برخی افراد با عنوان عضویت در ستاد ملی مقابله با کرونا مصاحبه‌هایی انجام داده و مباحثی در مورد آمارهای کرونا در کشور ارائه می‌دهند که به هیچ عنوان مورد تأیید وزارت بهداشت نیست.

  سیما سادات لاری روز دوشنبه در گفت‌‌وگو با ایرنا درباره صحبت‌های فردی با عنوان عضویت در ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: این فرد نه در کمیته علمی و نه در ستاد ملی مقابله با کرونا عضویت ندارد و مباحث مطرح شده نیز به هیچ عنوان مورد تأیید وزارت بهداشت نیست.
وی بیان کرد: آمارهای کرونا از ابتدا به صورت شفاف اعلام شده و حتی اولین آمارها دو روز قبل از انتخابات اعلام شده است. وزارت بهداشت یک وزارتخانه سیاسی نیست و سلامت مردم برای وزارت بهداشت اولویت اصلی است. سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: بهتر است که افراد به جای اظهار نظرهای نادرست، به اطلاع رسانی و آموزش صحیح مردم در زمینه کاری خود بپردازند. در حال حاضر چیزی به اندازه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا اهمیت ندارد و باید آموزش‌ها در این زمینه ارائه شود.روزنامه «جهان صنعت» دیروز در مصاحبه‌ای به نقل از محمدرضا محبوب‌فر ادعا کرده بود«اولین بیمار کرونایی اوایل دی ماه مشاهده شده بود»  او همچنین ادعا کرده بود  «به عقیده بنده آمارهای اعلامی از سوی وزارت بهداشت (تعداد مبتلایان و فوتی‌ها) یک ‌بیستم آمار حقیقی و واقعی است». روزنامه «جهان صنعت» امروز با رأی هیأت نظارت بر مطبوعات توقیف شد. مدیر مسئول این روزنامه به اقتصاد نیوز گفته علت توقیف روزنامه گفت‌وگویی بوده که با محمدرضا محبوب‌فر، در روز یکشنبه ۱۹ مرداد در این روزنامه منتشر شد.
کپی