اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

فرماندار:

خروج گندم از هشترود قاچاق محسوب می‌شود

خروج گندم از هشترود قاچاق محسوب می‌شود

فرماندار شهرستان هشترود گفت: خروج گندم از شهرستان قاچاق محسوب شده و با متخلفان برابر قانون مبارزه با قاچاق برخورد خواهد شد.

امین امینیان در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز هشترود، اظهار کرد: خرید گندم تنها در سیلوها و مراکز تعیین شده از سوی جهاد کشاورزی مجاز بوده و حمل آن به سایر شهرستان‌ها ممنوع است.

وی افزود: برخی دلالان که با آغاز برداشت گندم در شهرستان فعال‌تر می‌شوند، اقدام به خرید و انتقال گندم می‌کنند که با آنها برخورد خواهد شد؛ کشاورزان نیز باید محصول خود را به نمایندگان مستقر در روستاها، شهرها و یا کارخانه‌های آردسازی بفروشند.

وی با انتقاد از عملکرد اداره غله در هشترود گفت: متاسفانه سازمان غله استان مصالح و منافع ملی را فدای مصلحت‌های شخصی و سلیقه‌ای کرده و با محروم کردن چند سیلوی منطقه از خرید گندم، باعث آسیب‌های جبران ناپذیر به سرمایه گذاران، سیلوداران و سردرگمی گندم کاران شهرستان شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی استان، وی افزود: فرمانداری هشترود دراین راستا و برای رعایت حق و حقوق تولید کننده و مصرف کننده موضوع را از طریق مقامات استانی از جمله استاندار پیگیری می‌کند.

فرماندار شهرستان هشترود گفت: امروزه قاچاق کالا در کشور صدمات جبران ناپذیر به بدنه اقتصادی کشور و معیشت مردم وارد کرده و موجب جولان دلالان در جامعه شده است که راه اندازی سامانه برای کالاهای اساسی می‌تواند در این امر مفید و کارساز باشد./ ایسنا

کپی