اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

افتتاح ۸ طرح عمران روستایی طی هفته دولت در آذربایجان‌غربی

افتتاح ۸ طرح عمران روستایی طی هفته دولت در آذربایجان‌غربی

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: هشت طرح عمران روستایی نظیر اجرای طرح هادی، پل و دیوارکشی همزمان با هفته دولت امسال در استان به بهره‌برداری می رسد.

محمود بدلی روز دوشنبه افزود: برای اجرای این طرح‌ها در مجموع ۶۵ میلیارد ریال اعتبار در روستاهای مختلف آذربایجان‌غربی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه ۴۷ درصد از اهالی روستاهای آذربایجان‌غربی از اجرای طرح‌ هادی بهره‌مند شده‌اند، افزود: اجرای سنگ فرش و آسفالت، احداث پیاده‌راه و اصلاح شبکه معابر، احداث سیل‌بند، آماده‌سازی اراضی پیش‌بینی شده برای گسترش روستا و تکمیل شبکه دفع فاضلاب از اقداماتی است که در قالب طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار انجام شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان‌غربی گفت: طرح هادی روستایی برای ساماندهی و اصلاح بافت موجود، نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف از جمله مسکونی، تولیدی، تجاری و کشاورزی، ساماندهی تاسیسات، تجهیزات عمومی روستایی اجرا می‌شود.

وی در خصوص سند مسکن روستایی آذربایجان‌غربی اظهارداشت: امسال یک هزار جلد سند مسکن روستایی آماده شده که در اختیار صاحبان مسکن روستایی قرار می گیرد.

بدلی، از افزایش تسهیلات مقاوم سازی خانه‌های روستایی در سال جاری خبر داد و افزود: در گذشته میزان تسهیلات برای هر واحد مسکونی ۴۰۰ میلیون ریال بود که این مبلغ در سال جاری به ۵۰۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرده که مدت باز پرداخت آن ۱۵ سال خواهد بود.

وی برای شرکت در آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره بنیاد مسکن بوکان به این شهرستان سفر کرده بود که در این آیین "زانیار نوذری" به عنوان سرپرست اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی معرفی شد و از تلاش‌های "حق‌وردی هادی" سرپرست و مرحوم "منصور حیدری" رییس سابق این اداره تقدیر شد.

مرحوم "منصور حیدری" رییس اداره بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی بوکان  رمضان ۲ سال قبل بر اثر حادثه رانندگی جان خود را از دست داده بود و تاکنون "حق‌وردی هادی" رییس اداره بنیاد مسکن میاندوآب با حفظ سمت سرپرست شهرستان بوکان بود.

آذربایجان‌غربی حدود ۲ هزار و ۸۰۰ روستا دارد که از این تعداد نزدیک به ۲ هزار روستا دارای بیش از ۲۰ خانوار است.

از سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفر جمعیت این استان ۶۶ درصد در روستاها سکونت دارند./ ایرنا

کپی