اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

تخصیص قیر رایگان از محل طرح‌های عمرانی

تخصیص قیر رایگان از محل طرح‌های عمرانی

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب تخصیص قیر رایگان از محل طرح‌های عمرانی گفت: طرح دو میلیون تن قیر به دلیل نبود منابع به یک‌میلیون تن قیر با حدود ۴ هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد تا از محل طرح‌های عمرانی تأمین شود.

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت، درباره تصویب امروز مجلس در راستای تخصیص قیر رایگان از محل طرح‌های عمرانی اظهار کرد: این طرح به‌صورت دوفوریتی و به امضای تعدادی از نمایندگان رسیده بود که امروز در صحن مجلس به تصویب رسید.

وی با بیان اینکه برای این طرح، دو میلیون تن قیر با حدود هشت هزار میلیارد تومان پیشنهادشده بود گفت: در کمیسیون برنامه‌وبودجه بحث‌های زیادی دراین‌باره صورت گرفت، اما به دلیل اینکه منابع در دسترس نبود، طرح دو میلیون تن قیر به یک‌میلیون تن قیر با حدود چهار هزار میلیارد تومان کاهش پیدا کرد تا از محل طرح‌های عمرانی تأمین شود.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با اجرای این طرح، قیر رایگان به برخی از سازمان‌ها و نهادها اختصاص داده می‌شود، افزود: ۵۰ درصد به راه و شهرسازی، ۱۷ درصد به سازمان همیاری شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و ۲۱ درصد به بنیاد مسکن اختصاص داده می‌شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حدود سه درصد از این قیرهای رایگان به بسیج نیروی انتظامی، پنج درصد به وزارت آموزش‌وپرورش و چهار درصد به وزارت کشاورزی اختصاص داده می‌شود افزود: با توجه به مباحث صورت گرفته تا پایان آذرماه سال جاری کل این منابع باید تخصیص پیدا کنند./ایسنا

کپی