اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی

چهار شهر همدان در وضعیت قرمز کرونا است

چهار شهر همدان در وضعیت قرمز کرونا است

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینای همدان گفت: روند ابتلا به کرونا در این استان کاهشی است اما چهار شهر همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

منوچهر کرمی روز یکشنبه با بیان اینکه شهرهای همدان، ملایر، بهار و کبودرآهنگ در این استان در وضعیعت قرمز قرار دارند گفت: در صورت رعایت نکردن اصول بهداشتی با روند رو به رشد مراجعه به بیمارستان ها مواجه می شویم و این وضعیت، پرسنل بهداشت و درمان را زیر فشار شدید ویروس کرونا قرار می دهد.

کرمی بر لغو مراسم و جشن های عزا و عروسی تاکید کرد و ادامه داد: رعایت اصول بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، شستشوی مکرر دست ها و اجتناب از حضور در تجمع ها از جمله مراسم عزا و عروسی یک ضرورت اجتماعی است.

وی افزود: برخی از شهروندان اقدام به برگزاری دورهمی های خانوادگی می کنند که ضمن تاکید بر امتناع از این کار توصیه می شود در صورت ضرورت برگزاری این مهمانی ها، موازین بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی حتی برای اعضای خانواده مورد توجه باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد مبتلایان به کرونا در این استان در دورهمی های خانوادگی دچار بیماری شده‌اند./ ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی