اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

کلمات کلیدی
رئیس علوم پزشکی اراک:

مرگ‌ومیر کرونایی در استان مرکزی بالاتر از میانگین کشوری است

مرگ‌ومیر کرونایی در استان مرکزی بالاتر از میانگین کشوری است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک‌ گفت: استان مرکزی در زمینه موارد بیماران کرونایی بستری از رتبه ۳۰ به رتبه ۱۰ و در زمینه مرگ و میر از رتبه ۲۵ به ۱۴ رسیده به این معنی که میزان مرگ و میر در استان مرکزی از متوسط کشوری بالاتر و میزان بستری یک رده از میانگین کشوری پایین‌تر است.

سیدمحمد جمالیان روز یکشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا استان مرکزی، با بیان اینکه استان مرکزی دومین استان سالمند کشور بوده که بیشترین مرگ و میر نیز در سالمندان رخ می‌دهد، افزود: احتمال می‌رود با وضعیت موجود، هفته آینده اوضاع در استان بدتر شود و به رتبه‌های اول و دوم مرگ و میر برسیم.

اضافه کرد: برگزاری نماز جمعه در شهرهای قرمز جای تعجب دارد. در حالی که لغو برگزاری نماز جمعه در شعرهای قرمز مصوبه ستاد ملی کرونا بوده است، بی توجهی به این مصوبه جای گلایه دارد.

وی با اشاره به برگزاری مراسم های عروسی و اعیاد و مناسبت ها گفت: مشاهده برگزاری اینگونه مراسم ها نشان از رها شدن استان دارد که نتیجه این بی توجهی قطعا هفته آینده مشخص خواهد شد. با توجه به در پیش بودن ایام عزاداری امام حسین(ع) نیاز است تصمیمات جدی درخصوص مراسم های این ایام هرچه زودتر اتخاذ شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی نیز گفت: طبق آخرین ابلاغیه‌های دریافت شده، برگزاری آیین عزاداری در مکان‌های سرپوشیده مشروط بر استفاده از ماسک و وسایل شخصی و بدون حرکت همراه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی مانعی ندارد.

حجت‌الاسلام صفر قربان‌پور تصریح کرد: حرکت دسته‌جات عزاداری نیز از محلی به محل دیگر ممنوع بوده و مطابق قانون در صورت مشاهده برخورد خواهد شد./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی