اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

زلزله 5/1 ریشتری در گیلانغرب /اعزام تیم‌های ارزیاب/خسارتی هنوز گزارش نشده است

زلزله 5/1 ریشتری در گیلانغرب /اعزام تیم‌های ارزیاب/خسارتی هنوز گزارش نشده است

زلزله ۵.۱ ریشتری در مقیاس امواج درونی امروز استان کرمانشاه حوالی گیلانغرب را لرزاند.

 شبکه‌های لرزه‌نگاری مرکز لرزه‌نگاری کشوری مؤسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران در ساعت ۱۳:۴۶:۱۹ ثانیه یکشنبه، ۱۹ مرداد ماه این زمین‌لرزه را ثبت کردند.

مختصات این زمین‌لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین، ۳۴.۲۵ درجه عرض شمالی و ۴۵.۶۲ درجه طول شرقی ثبت شده است.

این زمین لرزه در ۲۹ کیلومتری گیلا نغرب، ۳۰ کیلومتری قصرشیرین و ۳۲ کیلومتری سرپل ذهاب در استان کرمانشاه رخ داده است.

اعزام تیم های ارزیاب 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور از وقوع زمین لرزه ۵.۱ ریشتری در محدوده گیلانغرب استان کرمانشاه خبر داد.

مجتبی خالدی  در این باره اظهار کرد: ساعت ۱۳:۴۶ دقیقه روز جاری زمین لرزه ای با قدرت ۵.۱ ریشتر در عمق ۸ کیلوکتری زمین، محدوده گیلانغرب استان کرمانشاه را لرزاند.

وی ادامه داد: تا به این لحظه سه دستگاه آمبولانس و تیم ارزیاب به محل اعزام شدند که تعداد جمعیت تحت تاثیر بسیار کم هستند و دو آبادی در محدوده این زمین لرزه هستند.

خالدی گفت: در حال رایزنی برای بررسی وضعیت مردم و ساختمان ها هستیم. تیم بالگرد اورژانس کرمانشاه نیز به جهت ارزیابی و انتقال مصدومان احتمالی در حالت آماده باش است و اولین بیمارستان نزدیک به محل الزهرای گیلانغرب با ۹۶ تخت خواب است که این بیمارستان نیز در حال آماده باش قرار دارد.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ضمن تأکید بر ارزیابی های مستمر این سازمان گفت: تا شعال ۱۵ کیلومتری محل زمین لرزه دو آبادی با حمعیت ۲۳۸ نفر واقع شده است.

 

خسارتی از زلزله گیلانغرب گزارش نشده 

کرمانشاه فرماندار گیلانغرب گفت: دو تیم ارزیاب برای برآورد خسارت احتمالی زلزله ظهر امروز(19 مرداد) به مرزهای گیلانغرب با کشور عراق اعزام شده اند.

کوروش محمودیان در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به وقوع زلزله 5.1 ریشتری ظهر امروز(19 مرداد) در والی گیلانغرب، اظهارکرد: ساعت 13:46 دقیقه ظهر امروز زلزله ای به قدرت 5.1 ریشتر در عمق 8 کیلومتری، شهرستان گیلانغرب را به لرزه درآورد.

وی تصریح کرد: کانون این زلزله در کشور عراق و بین دو استان مندلی و خانقین در این کشور بوده و شهرستان گیلانغرب نیز به دلیل هم مرز بودن با کشور عراق از این زلزله متاثر شد.

فرماندار گیلانغرب از اعزام تیم های ارزیاب به روستاهای نزدیک به کانون زلزله در مرز شهرستان با کشور عراق خبرداد وگفت: دو تیم ارزیاب هلال احمر به این مناطق اعزام شده اند و خوشخبتانه طبق گزارشات اولیه تاکنون خسارت مالی چندانی نداشته ایم.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز وضعیت در گیلانغرب عادی است و مردم سرگرم انجام امور روزمره خود هستند./ ایسنا 

 

 

کپی