اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹

رهایی گروگان در عملیات بامدادی پلیس شیراز

رهایی گروگان در عملیات بامدادی پلیس شیراز

در یک عملیات پیچیده پلیسی، مأموران انتظامی گروگانگیر را در شیراز دستگیر و گروگان را آزاد کردند.

 سردار "رهام بخش حبیبی"، فرمانده انتظامی استان فارس اظهار داشت: در پی وصول یک فقره نیابت قضائی از بخش "ریگ" توابع شهرستان "گناوه" استان بوشهر به پلیس آگاهی استان فارس، موضوع شناسایی و دستگیری متهم متواری این پرونده در دستور کار قرار گرفت.

وی با بیان اینکه متهم متواری دارای سوابق متعدد کیفری بوده است، افزود: در تحقیقات تکمیلی پلیس مشخص شد که وی در یکی از محله های شهر شیراز مخفی شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با تلاش مأموران پلیس آگاهی محل اختفاء متهم شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضائی، بامداد امروز به آن مکان اعزام شدند، گفت: ماموران با ارائه هشدارهای لازم به متهم، خواستار تسلیم شدن وی شدند که ضمن بی توجهی اقدام به تیراندازی به سمت مأموران انتظامی کرده و با وارد شدن به یکی از منازل  همجوار، اقدام به گروگان گرفتن یک زن کرد.

فرمانده انتظامی استان فارس تصریح کرد: پس از ساعت ها گفت و گو و انجام عملیات روانی توسط مأموران انتظامی، در نهایت متهم طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر، خلع سلاح و فرد گروگان گرفته شده صحیح و سالم آزاد شد.

سردار حبیبی با بیان اینکه از این متهم، 2 قبضه اسلحه جنگی به همراه چهار عدد خشاب و تعداد زیادی فشنگ کشف شد، افزود: در سوابق این متهم 10 فقره سابقه کیفری از جمله ایراد ضرب و جرح عمدی، سرقت، قاچاق مواد مخدر، تهدید و قتل مشاهده می شود.

وی هشدار داد: استان فارس محل ناامنی برای فعالیت افراد مخل نظم و امنیت عمومی بوده و پلیس فارس به صورت قانونی و قاطع با اینگونه موارد برخورد می کند.#پلیس 

 

کپی