اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

سمنان مبتکر اولین جاده سلامت باغ ‌راهی کشور به طول ۱۰ کیلومتر

سمنان مبتکر اولین جاده سلامت باغ ‌راهی کشور به طول ۱۰ کیلومتر

شهردار سمنان گفت: اولین جاده سلامت باغ‌راهی کشور به طول ۱۰ کیلومتر از مناطق باغی شرق تا غرب این شهر ایجاد می‌شود.

سیدمحمد ناظم رضوی روز یکشنبه به رسانه ها بیان کرد: بازآفرینی باغ راه‌های شهر سمنان از باغ راه‌های ورودی شرقی شهر تا استخر باغ فیض و با اتصال حد شرقی و غربی این کوچه‌باغ‌ها مسیری به طول ۱۰ کیلومتر به وجود می‌آورد که به عنوان اولین جاده سلامت باغ راهی کشور می‌تواند مورد استفاده گردشگران قرار گیرد.

شهردار سمنان خاطرنشان کرد: با بازآفرینی ۶۰۰ هکتار بافت باغی، می‌توان تابلویی از باغ شهر سمنان ایجاد کرد.

وی تاکید کرد: بازآفرینی و مرمت ۶ باغ راه در دستور کار شهرداری سمنان قرار دارد که تعدادی از این باغ‌راه‌ها آماده بهره‌برداری و برخی نیز تا پایان امسال با تکمیل فعالیت‌های عمرانی افتتاح می‌شود.

وی افزود: هدف از بازآفرینی باغ راه‌ها و مرمت مسیر و تامین روشنایی آن‌ها با پایه چراغ‌های قدیمی، زیباسازی محیطی و جذب گردشگر و کمک به بهبود وضعیت معیشت کشاورزان و باغداران منطقه است.

شهردار سمنان با اشاره به ویژگی‌های این باغ راه‌ها، تصریح کرد: در مرمت و بازآفرینی این باغ‌راه‌ها از نظرات سازمان جهادکشاورزی، کشاورزان و باغداران استفاده شده است و در هر باغ‌راه سعی شده تا فضای گردشگری و پذیرایی برای تأمین نیازهای گردشگران فراهم شود.

شهر سمنان به واسطه داشتن باغ در نقاط مختلف و حفظ بافت طبیعی این مناطق، برای بازسازی و استفاده از این ساختار طبیعی در کنار نظام تاریخی تقسیم آب ، ظرفیت بالایی برای جذب گردشگر دارد./ ایرنا 

کپی