اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان :

عدم استفاده از ماسک در سقز فاجعه بار است

عدم استفاده از ماسک در سقز فاجعه بار است

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: متاسفانه شهروندان سقزی بیماری کرونا را جدی نگرفته‌اند و این مسله نگران کننده است.

ابراهیم قادری اظهار کرد: درحالی که شهرستان سقز جزء اولین شهرستان‌های درگیر بیماری کووید-۱۹ در کشور و استان کردستان بود، هنوز تعداد بستری بیماران در بیمارستان ‌متغیر بوده و در برخی از هفته ها افزایش دارد و به کرات موج‌هایی از بیماری ایجاد می‌شود.

وی افزود: این افزایش و کاهش مبتلایان به کرونا می‌تواند ناشی از عدم رعایت استفاده از ماسک و عدم رعایت فاصله فیزیکی و برگزاری مهمانی ها و دورهمی ها در این شهرستان باشد.

معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: با توجه با اینکه در مشاهدات میدانی میزان استفاده از ماسک توسط مردم بسیار پایین و در حد ۱۰ درصد است، احتمال افزایش بیماری و همچنین وقوع اپیدمی همزمان آنفلوانزا و کووید-۱۹ در پاییز و زمستان در شهرستان سقز بالا است.

قادری خاطرنشان کرد: متاسفانه مردم شهرستان سقز بیماری را جدی نگرفته اند و این مسله نگران کننده است.

وی یادآور شد: بیماری کووید-۱۹ غیر از مرگ و میر، عوارضی هم دارد که در آینده این شهرستان را با مشکلات مرتبط با سلامت درگیر خواهد کرد، لذا در شرایط موجود رعایت پروتکل‌های بهداشتی خصوصا استفاده از ماسک ضرورتی انکار ناپذیر است./ ایسنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

کپی