اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • پنج شنبه ۳ مهر ۱۳۹۹

سی ان ان: انتظار ترامپ برای تولید واکسن کرونا قبل از انتخابات ریشه در واقعیت ندارد

سی ان ان: انتظار ترامپ برای تولید واکسن کرونا قبل از انتخابات ریشه در واقعیت ندارد

ترامپ وعده داده تا اول پاییز واکسن کرونا برای مردم آمریکا در دسترس باشد اما به نظر می‌رسد این یک رویا بیش نیست.

به گزارش سی‌ان‌ان؛ رییس جمهور ترامپ به طرز ناامیدانه‌ای تلاش می‌کند دائماً از واکسنی برای کووید ۱۹ صحبت کند که قرار است به زودی به دست مردم آمریکا برسد؛ او این بار اکتبر را وعده داده است یعنی درست چند هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۳ نوامبر.

ترامپ هر روز صحبت جدیدی در مورد واکسن کرونا و تعداد دوزهای آن می‌گوید و از ۱۰۰، ۲۵۰ و ۵۰۰ میلیون دوز واکسن جدیدی سخن می‌گوید که خیلی خیلی زود و قبل از پایان سال به دست همه مردم آمریکا خواهد رسید. محققان نیز امیدوار هستند که یک واکسن برای کرونا کشف کنند اما در مورد اینکه چنین واکسنی بتواند ریشه کرونا را بخشکاند، تردیدهای جدی دارند.

سی‌ا‌ن‌ان وعده‌ها و شعارهای ترامپ را خیالی می‌داند و می‌نویسد: آمارها و اطلاعاتی که دونالد ترامپ در مورد واکسن خیالی کرونا می‌دهد ریشه در واقعیات ندارند.

به نظر می‌رسد این اظهارات سیاسی هستند و تنها برای ارتقای ترامپ در نظرسنجی‌های پیش از انتخابات انجام می‌شوند. هم‌اکنون دانشمندان کشورهای مختلف ۲۹ دارو را برای یافتن راهی به منظور شکست کووید ۱۹ مورد مطالعه و آزمایش قرار داده‌اند اما هیچیک هیچ زمانی را برای به نتیجه رساندن تحقیقات خود اعلام نکرده‌اند؛ اما این ترامپ است که دستور کار خود را داشته و اعلام کرده تا قبل از سوم نوامبر- روز انتخابات- واکسن به دست مردم آمریکا خواهد رسید./ شفقنا

کپی