اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

آزادی ۳۰ زندانی جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان

آزادی ۳۰ زندانی جرائم غیرعمد در سیستان و بلوچستان

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان گفت:۳۰ زندانی جرائم غیرعمد این استان از ابتدای امسال تا کنون به کانون گرم خانواده‌های خود بازگشتند.

سید عبدالحسین سجادی اظهارداشت: از این تعداد هشت نفر محکوم مالی، چهار نفر زندانی دیه و بقیه مهریه و نفقه با بدهی ۱۸۹ میلیارد و ۹۹۷ میلیون ریال بودند.

وی گفت: میزان آورده این مددجویان نیز سه میلیارد و ۴۱۵میلیون ریال بوده و همچنین ۹ میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال تسهیلات بانکی توسط بانک‌های عامل به مددجویان واجد شرایط پرداخت شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان افزود: شاکیان یکی از بزرگترین حامیان ستاد دیه هستند به گونه‌ای که با تلاش این ستاد ۱۶۳ میلیارد و ۵۰۷ میلیون ریال توسط شاکیان پرونده بخشیده شد.

وی بیان کرد:۱۳ میلیارد و ۲۱۴ میلیون ریال توسط ستاد دیه سیستان و بلوچستان برای آزادی این زندانیان غیرعمد پرداخت شده است.

سجادی ادامه داد: ۳۰زندانی جرائم غیرعمد سیستان و بلوچستان از ابتدای سالجاری تاکنون آزاد شده‌اند.

وی افزود: از مجموع ۵۸ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های سیستان و بلوچستان ۳۰ زندانی آزاد شده که به ترتیب ۱۳ زندانی از زاهدان، ۱۱زندانی از زابل، یک زندانی سراوان،۲ زندان ایرانشهر و سه زندانی مربوطه به حوزه چابهار بودند.

مدیر نمایندگی ستاد دیه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این استان رتبه نخست کشور در زمینه گذشت شاکی را دارد بیان کرد: فرهنگ ایثار و گذشت در منطقه بیش از نقاط دیگر کشور مورد توجه و قابل تقدیر است.

سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود ۱۸۷ هزار و ۵۰۲ کیلومترمربع (معادل ۵/۱۱ درصد مساحت کشور) و بیش از ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارای ۶ زندان برای نگهداری مجرمان جرائم عمد و غیرعمد در شهرستان‌های زابل، زاهدان، خاش، ایرانشهر، سراوان و چابهار است.

/ایرنا

 

کپی