اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹

پردیس سینمایی سقز به زودی افتتاح می شود

پردیس سینمایی سقز به زودی افتتاح می شود

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: کارهای احداث سینمای سقز طبق برنامه زمان بندی پیش می رود و به زودی این سینما افتتاح می شود.

 بهرام نصراللهی‌زاده شامگاه چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح‌های عمرانی و خدماتی سقز در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: طرح تأمین بلند مدت آب آشامیدنی سقز از جمله طرح‌های بزرگ و مهم استان است که خط انتقال آن با پیشرفت خوبی انجام شده و تصفیه خانه شماره ۲ آن هم بزودی آماده بهره‌برداری می‌شود تا زمینه رفاه مردم فراهم شود.

وی با اشاره به اولویت بندی طرح‌های عمرانی استان با توجه به محدودیت اعتبارات و منابع دولتی، افزود: در یکی دو سال اخیر در شورای برنامه ریزی استان، طرح‌های مختلف بر اساس نیاز ضروری مردم و میزان اثرگذاری آن اولویت‌بندی شد که با توجه به حجم بالای طرح‌ها و محدودیت اعتبار، این مساله منطقی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: شهرستان سقز دومین شهر استان از لحاظ جمعیت است و طرح‌های مهم و کلیدی را دارد که به تناسب آن، باید از اعتبار برخوردار و موانع پیش روی طرح‌ها برطرف شود.

احداث ۲ سالن چند منظوره، زمین چمن مصنوعی در صاحب، و یک سالن ورزشی دانش آموزی از طرح‌هایی بود که نصراللهی زاده نوید اجرای آن را به سقزی‌ها داد.

نصراللهی زاده از فرودگاه سقز هم به عنوان یکی از طرح‌های استراتژیک استان نام برد و افزود: عملیات اصلی این طرح شامل ساختمان ترمینال، باند فرودگاه، محوطه سازی و دیوارکشی در حال انجام است و این طرح بزرگ امسال به اتمام می‌رسد.

وی با بیان اینکه بیمارستان شفای سقز آماده بهره‌برداری رسمی است، یادآور شد: به منظور تکمیل فرودگاه، بخش از جاده جایگزین سقز - مریوان به طول سه کیلومتر ایجاد می‌شود و تقاطع کنارگذر سقز آن هم بزودی به بهره برداری می‌رسد.

نصراللهی زاده از تزریق تدریجی اعتبارات به منظور اجرای مطلوب این طرح‌ها خبر داد و تاکید کرد: سینمای سقز تا یکی دو ماه آینده و پلاتوی تئاتر این شهرستان هم تا یک ماه آینده قابل افتتاح است.

وی از موافقت اولیه برای احداث دانشکده پرستاری در سقز خبر داد و اظهار داشت: دانشکده دولتی وابسته به وزارت علوم و دانشکده پرستاری موافقت اولیه را دارد و قطعاً راه اندازی می‌شود.

نصراللهی‌زاده با بیان اینکه پذیرش دانشجو در رشته پرستاری کار سختی نیست و از طریق کنکور سراسری قابل انجام است، افزود: زمین برای ساخت این دانشکده فراهم است و تحول بزرگی در زیرساخت‌های مختلف را موجب و اثربخشی آن در زندگی مردم قابل لمس خواهد بود.

وی گفت: ایجاد پل معلق و زیپ لاین بر روی چم سقز هم با همکاری شهرداری این شهر انجام و تا پایان فصل کاری به بهره برداری می‌رسد تا ضمن فراهم کردن مکانی تفریحی برای جوانان، در جذب گردشگر هم مؤثر باشد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان گفت: کار احداث و راه اندازی پردیس سینمایی سقز از اسفندماه سال قبل آغاز شده است و در آینده‌ای نزدیک این مجموعه مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

/مهر

کپی