اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹

ترامپ: می‌خواهند نام سگ‌ها و گربه‌ها را در رأی‌گیری اینترنتی بیاورند

ترامپ: می‌خواهند نام سگ‌ها و گربه‌ها را در رأی‌گیری اینترنتی بیاورند
وصال روحانی

دونالد ترامپ در مصاحبه‌ای تلویزیونی با جاناتان سوان گزارشگر «اکسیوس» هرگونه تجسم و تصوری را از خود بروز داد الا تصور و حالت یک رئیس‌جمهوری «در قدرت» که بر اوضاع کشورش حاکمیت دارد.


بــــــه گـــــــزارش «ســـــــی‌ان‌ان»، رئیس‌جمهوری امریکا که مشکلات برخاسته از شیوع کرونا وضعیتش را بسیار لرزان کرده، در این مصاحبه هشدار داد که رجوع به آرای اینترنتی و احتساب آرای مردم از طریق ایمیل‌های دریافتی آنان خطر تقلب را در انتخابات ماه نوامبر (آبان) امریکا بشدت افزایش می‌بخشد و خواستار پرهیز از این فرآیند شد.
شک نکنید که تقلب می‌شود
شاید ترامپ سعی داشت با تأکید بر کشیده شدن انتخابات به تقلب از حالا اذهان مردم را آماده روز انتخابات کند تا اگر از بایدن عقب افتاد و شکستش قطعی شد، مردم به یاد حرف‌های امروز او بیفتند. عجیب است که برخی رسانه‌های امریکا گزارش داده‌اند براساس فرآیندی نامشخص اکثر جمهوریخواهان آرای خود را بطور حضوری در صندوق رأی می‌ریزند اما دموکرات‌ها می‌خواهند در رأی‌گیری اینترنتی شرکت کنند و اگر این اتفاق روی دهد، ادعای غیرقابل اثبات ترامپ در مورد وقوع تقلب در متن انتخابات وجاهت بیشتری خواهد یافت. سوان که طی مصاحبه بارها به پر و پای ترامپ پیچید و دروغ‌های مکرر او را به‌طور مستقیم و غیر‌مستقیم روکرد، گفت: «مشکلات زمانی آغاز خواهد شد که انتخابات در روز 3 نوامبر تمام شود و هیچ یک از ما، یعنی من و بایدن به‌طور صریح و براساس آرای صندوق‌ها برنده نشویم و آرای الکترال ناتمام بماند و آنها به آرای اینترنتی روی بیاورند. از چنان مرحله‌ای به بعد شک نکنید که تقلب‌هایی روی خواهد داد و نتیجه‌ای که اعلام شود، مطمئن و پاک نخواهد بود و هرگونه ریا و لغزشی در آن متصور است.»
در کجای دنیا این روال پیاده شده است؟
آنچه ترامپ را به تأکید بر این مسأله واداشته، این است که به سبب حاکمیت وضعیت کرونایی بر بسیاری از ایالات امریکا مردم از حضور در پای صندوق‌های رأی منع خواهند شد و مجبورند آرای خود را به پایگاه‌های رأی‌گیری و شعب وزارت کشور ایمیل کنند و این احتمال وجود دارد که حداقل 40‌درصد آرا از این طریق ارسال و شمارش شود و این نه فقط در تاریخ انتخابات امریکا بلکه در کل جهان بی‌سابقه خواهد بود. ترامپ به‌همین خاطر به سوان گفت: «شما به من بگویید در کدام دوره این انتخابات و در کدام کشور چنین چیزی را در انتخابات ریاست‌جمهوری‌شان دیده‌اید تا من بپذیرم در کشور من نیز اعمال شود. تصور کنید، میلیون‌ها برگه اینترنتی آرا از این طریق تکمیل و ارسال شود و حتی نام سگ‌ها و گربه‌ها هم به‌جای آدم‌ها در این رأی‌گیری بیاید.» شاید هم ترامپ با تأکید بر ادعاهای فوق بیش از هر مکانی به ایالت کلیدی کالیفرنیا نظر دارد. زیرا کشتارهای کرونایی در آن به حدی رسیده که گفته می‌شود تمام آرای بسیار پرشمار این ایالت از طریق اینترنت ارجاع و شمارش خواهد شد و فتح این ایالت چه برای ترامپ و چه برای بایدن حیاتی است. این در حالی است که سم ماهود مسئول روابط عمومی فرمانداری کالیفرنیا تأکید کرده هر یک از آرای مردم «بارکد»‌های مشخصی خواهند داشت و مأموران حفاظتی و نظارتی به تک‌تک آنها رسیدگی خواهند کرد.
بخشی از دروغ‌های ترامپ در مصاحبه
مصاحبه روز سه‌شنبه دونالد ترامپ با جاناتان سوان گزارشگر اکسیوس اگر هم هیچ بهره‌ای نداشت، لااقل این حسن را داشت که دروغ‌های رئیس جمهوری امریکا و ریاکار بودن وی را ثابت کرد. از میان جملات این دو نفر و جواب‌هایی که به یکدیگر دادند، می‌توانید به این حقیقت پی ببرید:
● سوان: آقای ترامپ این همه مرگ و میر ناشی از کرونا در امریکا را چطور توجیه می‌کنید؟
● ترامپ: این مسأله را بزرگ کرده‌اند در لیست مرده‌ها برخی اسامی چند بار تکرار شده است! این را در بروشورهای تحقیقاتی و کتاب‌ها هم آورده‌اند.
● ‌ کدام کتاب‌ها؟
● (پس از چند لحظه سکوت): به‌هر‌حال این بیماری اینک در امریکا تحت کنترل است.
● کنترل؟ حتماً شوخی می‌کنید. هر روز به‌طور متوسط هزار امریکایی بر اثر کووید 19 جان می‌بازند.
● شاید این طور باشد اما این بدان معنا نیست که ما بر اوضاع مسلط نیستیم!
سایر ادعاهای دروغ
● ما صلح طلب هستیم و تمامی نیروهایمان را از افغانستان بیرون کشیده‌ایم.
● این طور نیست. گزارش‌های ارتش خودتان حاکی از حضور 8 هزار سرباز امریکایی در افغانستان است.
● من محدودیت سفر برای هیچیک از اتباع امریکا وضع نکرده‌ام.
● این‌طور نیست، سفر به چین از سوی شما ممنوع شده و برخی کشورهای اروپایی نیز به روی امریکایی‌ها رسماً بسته است.
● من به سیاهپوستان امریکا بیشترین خدمت را کرده‌ام.
● کدام خدمت؟ لیندون جانسون کارهایی مؤثر در دهه 1960 کرد و حقوق بشر را بیشتر و بهتر در مورد آنها اعمال کرد.

کپی