اخبار آنلاین روزنامه ایران (ایران آنلاین) وابسته به موسسه فرهنگی و مطبوعاتی ایران

  • دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹

شخصیت‌ها و مقامات به دولت و ملت لبنان تسلیت گفتند

شخصیت‌ها و مقامات به دولت و ملت لبنان تسلیت گفتند

جمعی از مقامات و شخصیت‌های سیاسی در پیام‌های جداگانه‌ای، حادثه انفجار در انبارهای مواد محترقه در بندر بیروت و جان‌باختن و زخمی شدن تعدادی از شهروندان لبنانی را تسلیت گفتند.

انفجار مهیب شامگاه سه شنبه در اسکله شهر بندری بیروت پایتخت لبنان منجر به جان باختن یک صد نفر و زخمش شدن بیش از پنج هزار نفر شده است. در همین راستا از همان ساعات اولیه مقامات کشورمان ضمن ابراز همدردی با دولت و ملت لبنان بر آمادگی برای ارسال هر گونه کمک‌های مورد نیاز شهروندان آسیب دیده تاکید کردند. به این مناسبت جمعی از شخصیت‌ها و مقامات با دولت و ملت لبنان ابراز همدردی کردند.

ربیعی: ملت‌های منطقه اعضای یک پیکرند

«علی ربیعی» سخنگوی دولت‌ در پیامی با ابراز همدردی با دولت و ملت لبنان در حادثه انفجار بندر بیروت، اظهار داشت: واقعه تلخ در روز گذشته در بندر بیروت، موجب تاسف همگان شد، همراه با عمیق‌ترین احساس تألم و  همدردی،‌ تسلیت خود را به مردم بزرگ لبنان و به ویژه آسیب دیدگان و بازماندگان این حادثه غم انگیز تقدیم می‌کنم.

دستیار ارتباطات اجتماعی رییس جمهوری تصریح کرد: ملت‌های منطقه ما اعضای یک پیکر واحدند که در ماه‌ها و سال‌های گذشته جراحات دردناکی از جنگ، آوارگی، شیوع جهانی کووید ۱۹ و مداخلات و تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بر آنها متحمل شده است.ما اطمینان داریم یگانه راه آرامش، صلح و امنیت تقویت اتحاد و همدلی درون و میان ملت‌های منطقه است.

آیت‌الله جنتی: کشورهای اسلامی به یاری لبنان بشتابند

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در پی وقوع انفجار در بیروت اظهار داشت: اگرچه در ایام مبارک اعیاد سعید قربان و غدیر هستیم، اما فاجعه بسیار دردناک انفجار در بیروت لبنان، موجب تاثر و تالم همه مسلمانان جهان به ویژه ایران شد.

وی خاطرنشان کرد: آسیب‌های مادی و معنوی ناشی از این فاجعه و خسارت‌های بعد از آن تا سال‌ها برای مردم لبنان باقی خواهد ماند؛ ان‌شاءالله مجروحان این حادثه هر چه سریعتر بهبود پیدا کرده و درگذشتگان آن قرین رحمت الهی شوند.

آیت‌الله جنتی خواستار کمک‌های فوری کشورهای اسلامی به مردم و دولت لبنان شد و گفت: این فاجعه، آسیب‌های مختلف و متعدد اقتصادی، سیاسی، اجتماعی برای لبنان در پی دارد از این رو کشورهای اسلامی با همکاری هم، نیازهای فوری و بلند مدت مردم و دولت این کشور آسیب دیده را برطرف کنند.

دبیر شورای نگهبان از مسئولان و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انقلابی کشورمان خواست با وجود مشکلاتی که کرونا برای کشور ایجاد کرده به یاری مردم لبنان بشتابند.

آیت الله‌آملی لاریجانی: مردم صبور لبنان همواره در خط مقدم مقاومت بوده‌اند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم با صدور پیامی اظهارداشت: مردم صبور و مقاوم لبنان که همواره در خط مقدم مقاومت و ایستادگی در برابر انواع هجمه‌ها و توطئه‌های دشمنان بوده‌اند؛در طول تاریخ پراستقامت خود به مدد الهی و دستان توانمند فرزندان و جوانان مبارز و غیورشان تمام ناملایمات و توطئه‌ها را از سر گذرانده و همچنان ایستاده‌اند.

آیت الله آملی لاریجانی عنوان کرد: بدون شک آلام این حادثه دلخراش نیز با حمیت، مقاومت و صبر مردم، دولت و ‌بویژه فرزندان مبارز جبهه مقاومت و حزب‌الله لبنان و اتکال به قدرت لایزال الهی تسکین خواهد یافت و مردم داغدار لبنان بار دیگر مقاوم‌تر و با صلابت‌تر از قبل به حرکت و مبارزه در مسیر مقاومت ادامه خواهند داد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: این مصیبت را به دولت، مردم و به ویژه فرزندان و جوانان مبارز حزب‌الله لبنان و سیدبزرگوار سیدحسن نصرالله تسلیت می‌گویم و با ابراز همدردی با خانواده جان باختگان، شفا و بهبودی مصدومان ومجروحان این حادثه را از خداوند متعال مسئلت دارم.

علی لاریجانی: ایران‌ آماده هر گونه کمک و حمایت از مردم لبنان است

علی لاریجانی مشاور مقام معظم رهبری هم در پیامی اظهار داشت: حادثه‌ تلخ و اندوهبار انفجار در بیروت را که به جان باختن شماری از مردم عزیز لبنان و مجروح شدن جمعی از آنان انجامید، به مسئولان و مردم این کشور و حزب‌الله لبنان تسلیت می‌گویم و ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های داغدار، برای مجروحان این واقعه آرزوی شفای عاجل دارم. ایران در کنار دولت و ملت سربلند و مقاوم لبنان و مهیای هرگونه کمک و حمایت از ایشان است.

پیام تسلیت قالیباف در پی وقوع حادثه انفجار در بیروت

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی در پی حادثه انفجار در بیروت اظهار داشت: حادثه روز گذشته در بیروت لبنان قلب‌های مردم ایران را با مردم داغ دیده لبنان همراه و هم درد توصیف کرد و گفت: دلهای همه ما در حادثه مصیبت بار دیشب در بندر بیروت در لبنان سرشار از غم و اندوه شد. 

علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی هم در صفحه توییتر خود حادثه شب گذشته بیروت را به مردم، دولت، پارلمان و حسن نصرالله تسلیت گفت.

وی اظهارداشت: حادثه بسیار تلخی رقم خورده است؛ مردم مقاوم، دولت و پارلمان لبنان، برادر عزیزم سیدحسن نصرالله و مجاهدان حزب اللهی، ما را در اندوه از دست داد عزیزانتان شریک دانسته و تسلیت ما را پذیرا باشید؛ مردم نوع دوست ایران هم چون همیشه در کنارتان هستند.

سفیر ایران در فرانسه: جهان در کنار مردم لبنان خواهد ایستاد

بهرام قاسمی سفیر ایران در پاریس هم در حساب کاربری سفارت ایران در فرانسه در توییتر نوشت: در پی انفجار بیروت که به کشته و زخمی شدن شماری از مردم لبنان منجر شد، با لبنانی‌های مقیم فرانسه، ملت و دولت این کشور همدردی می‌کنم.

وی افزود: برای مردم لبنان و خانواده قربانیان صبر و آرامش و برای مجروحان بهبودی کامل آرزومندم. در این لحظات سخت، تمامی جهان در کنار مردم لبنان خواهد ایستاد./ایرنا

کپی